Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Artur Chabowski będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Mabion S.A. do końca czerwca br.
Redakcja _, 25.04.2019 , Tagi: artur chabowski, mabion
Artur Chabowski będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Mabion S.A.           do k
Mabion S.A., notowana na GPW polska spółka biotechnologiczna będąca na końcowym etapie rejestracji leku przeciwnowotworowego, poinformowała o złożeniu przez Pana Artura Chabowskiego rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Rezygnacja wejdzie w życie 30 czerwca 2019 r. i do tego czasu Spółka przedstawi docelową strukturę Zarządu wraz z podziałem kompetencji.

 

 

– Wczoraj zakończyliśmy jeden z kluczowych etapów w drodze do rejestracji leku MabionCD20 w Unii Europejskiej. Czuję, że moja misja została wypełniona, a sama Spółka znajduje się obecnie w bardzo dobrej kondycji i dokonała przez ostatnie lata istotnego postępu w wymiarze organizacyjnym, naukowym oraz biznesowym – mówi Artur Chabowski, Prezes Zarządu Mabion S.A.

Spółka poinformowała wczoraj o złożeniu odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków (EMA) otrzymane w ramach etapu Dnia 120 procedury rejestracyjnej leku MabionCD20. Złożenie odpowiedzi (Dzień 121) pozwala na kontynuację procedury rejestracyjnej w Unii Europejskiej. Europejski regulator rozpocznie teraz proces weryfikacji odpowiedzi udzielonych przez zespół Mabion. Spółka spodziewa się kolejnej rundy pytań po około dwóch miesiącach.

– Procedura rejestracyjna idzie zgodnie z założonym harmonogramem. Odpowiedzi, których udzieliliśmy EMA, kompleksowo adresują wszelkie pytania regulatora. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnych etapów procesu rejestracji i spodziewamy się, że uzyskamy finalną opinię EMA jeszcze w tym roku – mówi dr inż. Sławomir Jaros, Członek Zarządu Mabion S.A.

Pan Artur Chabowski pełnił funkcję Prezesa Zarządu Mabion S.A. od grudnia 2016 r. Wcześniej był Członkiem Zarządu i Członkiem Rady Nadzorczej Spółki.

– Dziękujemy Panu Arturowi Chabowskiemu za ostatnie blisko 2,5 roku piastowania funkcji Prezesa Zarządu. W tym okresie Mabion poczynił znaczące postępy w rozwoju głównych projektów, a dzięki zeszłorocznej emisji akcji pozyskał środki finansowe na dalsze badania i rozwój. Rozpoczęliśmy proces poszukiwania nowego prezesa, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy będzie w stanie zrealizować strategię Mabion, zakładającą rozpoczęcie trzech nowych projektów w II półroczu br., rozwój kliniczny leku MabionMS oraz realizację procedury rejestracyjnej MabionCD20 w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie, tzn. do końca czerwca tego roku, planujemy przedstawić docelową strukturę Zarządu wraz z podziałem kompetencji – mówi dr Maciej Wieczorek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Mabion S.A.

Oprócz MabionCD20, który jest najbardziej zaawansowanym projektem Spółki, rozwijane są jeszcze 2 leki – MabionMS oraz MabionEGFR. Dodatkowo, władze firmy zapowiedziały rozpoczęcie prac nad 3 nowymi projektami w II półroczu 2019 roku.

KOMENTARZE
Newsletter