Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wystartowała rekrutacja do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Zgłoś się i zdobądź do 200 tys. zł na rozwój swojej działalności!
Wystartowała rekrutacja do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Zgłoś się i zdobądź

MIT Enterprise Forum CEE właśnie rozpoczął rekrutację do jesiennej edycji programu skalowania start-upów. Akcelerator wspiera start-upy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, rozwijające technologie z obszarów FinTech, InsurTech, Energy, SmartBuildings, Industry 4.0, Digital Solutions, HealthTech, MedTech, DigitalHealth, MarTech, Sustainability czy Waste Management. Firmy, które zakwalifikują się do 4. edycji, uzyskają szansę m.in. na pilotażowe wdrożenie swoich rozwiązań, pozyskanie nowych klientów i 200 tysięcy dofinansowania na dalszy rozwój biznesu w Polsce, Europie oraz w USA. Aplikacje można składać do 28 czerwca 2020 roku za pośrednictwem strony internetowej.

W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii COVID-19 ludzkość walczy dziś nie tylko o zdrowie i życie ponad 7,6 miliarda mieszkańców naszego globu, ale także o przyszłość światowej gospodarki. W nowej rzeczywistości muszą odnaleźć się nie tylko państwa i ich służba zdrowia, ale również firmy, dla których najbliższe miesiące będą sprawdzianem dla ich modeli biznesowych. W walce z efektami postępującej pandemii koronawirusa i nim zakażonych szczególnie mocno pomagają nam innowacyjne rozwiązania i usługi rozwijane przez start-upy. Poszukiwaniem i wspieraniem start-upów rozwijających innowacje z obszaru nauki i nowych technologii w regionie CEE od lat z powodzeniem zajmuje się właśnie akcelerator MIT Enterprise Forum CEE

– Wiele rozwiązań opracowanych przez start-upy z poprzednich edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE już dziś ma zastosowanie w medycynie czy biznesie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE. – Technologie start-upów z naszego regionu mogą realnie wpłynąć na jakość naszego zdrowia i życia – dodaje. Akceleracja MIT Enterprise Forum CEE jest realizowana pod patronatem prestiżowego ośrodka naukowego i amerykańskiej kuźni unicornów – Massachussets Institute of Technology (MIT). Już sama kwalifikacja do udziału w programie akceleracji afiliowanym przy MIT to krok milowy w rozwoju każdego przedsiębiorstwa myślącego o ekspansji czy wejściu na rynek w USA.

 

Co oferuje Akcelerator?

22 start-upy, które dostaną się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, uzyskają dostęp do zespołu ponad 120 polskich i międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how rodem z uniwersytetu MIT, przekazywanego w oparciu o model 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej autorstwa Billa Auleta – prof. na MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu. Co więcej, każdy z przedsiębiorców otrzymuje szansę na pilotażowe wdrożenie swojego projektu sfinansowane w kwocie do 200 tysięcy złotych. Gra toczy się więc o wielką stawkę.

– W MIT EF CEE rozumiemy jak ważne szczególnie dziś jest wspieranie rozwoju innowacji i ludzi za nimi stojącymi. To, co oferujemy start-upom zgłaszającym się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, to realna pomoc w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi i przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by w przyszłości mogli sprawnie odnaleźć się w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania oraz efektywnie pozyskiwać kolejne rundy finansowania – dodaje Łukasz Owczarek.

Najlepsze start-upy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, wybrane w trakcie planowanego na styczeń 2021 roku DemoDay programu, uzyskają również zaproszenie na Bootcamp w Bostonie, a w jego trakcie możliwość zaprezentowania swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi klientami z USA. Wizyta szkoleniowa w Bostonie to również czas na osobiste poznanie jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji oraz przygotowanie strategii wejścia swojego biznesu na rynek amerykański przy wsparciu najlepszych ekspertów.

 

Kolejne 100 000 złotych dla innowacji społecznych

Uzupełnieniem programu akceleracji jest konkurs CVC Young Innovator Awards organizowany przez CVC Capital Partners – partnera programu MIT Enterprise Forum CEE. Na zwycięzcę czekać będzie nagroda w wysokości 100 000 złotych. W rywalizacji mogą wziąć udział start-upy, które zakwalifikują się do programu, spełnią wymogi regulaminowe konkursu, a ich technologie cechować się będą wysoką użytecznością społeczną.

– Pandemia COVID-19 przyniosła radykalne zmiany w naszym codziennym życiu, w naszych dotychczasowych nawykach i trwale odbije się na rzeczywistości biznesowej, gwałtownie przyspieszając takie trendy jak cyfryzacja, ale też wzmacniając takie trendy jak społeczna twarz biznesu. Obecny kryzys wyłoni nowych liderów spośród tych spółek, które będą potrafiły szybko zaadoptować się do „nowej normalności” i odpowiadać na realne potrzeby klientów. W konkursie chcemy docenić tych, którzy potrafią obserwować trendy rynkowe i odpowiadając na nie tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne, jednocześnie adresując potrzeby społeczne – mówi Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners.

Partnerami głównymi programu są trzy organizacje: Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów, system firm Coca-Cola w Polsce – lider rynku napojów bezalkoholowych, a także firma MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, będących dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu FinTech, energii odnawialnej oraz szeroko pojętego SmartCity.

Partnerami wspierającymi są: CVC Capital Partners, TVN – część Grupy Discovery, HubHub, MDI Energia, Nationale-Nederlanden, Sollers Consulting i PZU. Realizacja programu dofinansowana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

KOMENTARZE
Newsletter