Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Szpital Ujastek wprowadził zdalną opiekę położniczą
Comarch Healthcare we współpracy Grupą Neomedic, do której należy między innymi Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek wprowadził usługę Zdalnej Opieki Położniczej - homeKTG. Jest to rozwiązanie, które umożliwia wykonywanie badania KTG w środowisku najbardziej przyjaznym dla przyszłej mamy oraz dziecka, czyli w domu.

 

Od 27 czerwca pacjentki Szpitala Ujastek, które zdecydowały się na współpracę w zakresie  zdalnej usługi położniczej, mogą wykonać badanie kardiotokograficzne bez konieczności przebywania w placówce medycznej.

Kobiety od 36 tygodnia ciąży, które wybiorą Zdalną Opiekę Położniczą – homeKTG są objęte opieką medyczną, bez konieczności wizyty w placówce. Wyniki domowego badania KTG, dzięki modułowi 3G wbudowanemu w urządzenie Comarch KTG, przy wykorzystaniu sieci telefonii komórkowej, są przesyłane do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care w Krakowie. Pacjentka nie ponosi żadnych dodatkowych opłat za transfer danych. W krakowskiej placówce na bieżąco wyniki będą analizowane przez lekarza ginekologa bądź położną.

- Grupa Neomedic, w skład której wchodzi szpital Ujastek, jest zainteresowana każdym rozwiązaniem, które wspiera bezpieczeństwo pacjentki oraz jej nienarodzonego dziecka, a personelowi medycznemu daje wsparcie w dostarczeniu bezpiecznej usługi medycznej  – mówi Tomasz Wiśniewski, Prezes Grupy Neomedic.

- Z dużym zainteresowaniem, ale i medyczną wnikliwością przyglądamy się zdalnym rozwiązaniom w obszarze położnictwa. HomeKTG to niewątpliwie innowacyjna usługa – mówi Barbara Peterko-Budniok, Dyrektor Departamentu Medyczno-Jakościowego.

- Usługa od Comarch Healthcare zapewnia pacjentce komfort badania w domu, a  lekarza wspiera w jego codziennej pracy – dodaje Renata Pietruszka, Dyrektor Szpitala i Opieki Ambulatoryjnej CM Ujastek.

Szpital Ujastek jest jednym z największych ośrodków położniczo-ginekologicznych na terenie Małopolski. Prowadzi trzy komplementarne oddziały: Oddział Ginekologii i Patologii Ciąży, Oddział Położniczo-Ginekologiczny oraz Oddział Neonatologiczny z Intensywną Terapią Noworodka. Miesięcznie pod opieką szpitala jest ok. 370 pacjentek. W zeszłym roku w krakowskiej placówce na świat przyszło ponad 4200 dzieci.

- Usługa homeKTG powstała przy współpracy z zespołem lekarzy, dzięki czemu już na etapie projektowania zostały wskazane optymalne, z medycznego punktu widzenia, funkcjonalności i kierunki rozwoju opieki zdalnej. Dzięki homeKTG pacjentki są pod stałą opieką specjalistów, co oprócz oczywistych korzyści medycznych, daje kobietom poczucie bezpieczeństwa i komfortu – dodaje Justyna Kalota, Kierownik ds. Produktu Comarch homeKTG.

KOMENTARZE
Newsletter