Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Święto branży laboratoryjnej podczas Targów EuroLab i CrimeLab
Redakcja portalu, 05.03.2019 , Tagi: crimelab, eurolab
21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab i 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbędą się w dniach 13-15 marca 2019 w Pałacu Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 w Warszawie. Targom towarzyszy niezwykle bogaty program organizowany przez współpracujące przy wydarzeniu od strony merytorycznej instytucje, uczelnie i organizacje. Przez wszystkie dni targowe zapraszamy do odwiedzenia laboratorium „Clean Room”, znajdującego się na terenie Targów .

 

Konferencja Polskiego Centrum Akredytacji

PCA przygotowało konferencję „Doświadczenia z oceny kompetencji laboratoriów w odniesieniu do wydania 3. normy ISO/IEC 17025 Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, w trakcie której przedstawiony zostanie aktualny stan wdrożenia wymagań wydania 3. normy ISO/IEC 17025 w działalności akredytowanych laboratoriów. Będzie można również zapoznać się ze zmianami struktury organizacyjnej laboratoriów oraz ocenami zmian wprowadzanych w udokumentowaniu systemu zarządzania. Omówione zostaną też wymagania normy problematyczne w podejściu do wdrożenia, a mianowicie określenie i udokumentowanie zakresu działalności laboratoryjnej, spójność pomiarowa, wyroby i usługi dostarczane z zewnątrz, wymagania dotyczące procesów (podejście procesowe) oraz działania odnoszące się do ryzyka i szans. Konferencja, zaplanowana na 13 marca, wymaga dodatkowej rejestracji.

 

Punkty edukacyjne dla diagnostów laboratoryjnych

Drugiego dnia Targów Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej organizuje certyfikowaną konferencję z punktami edukacyjnymi „Najnowsze zalecenia praktyki klinicznej dla diagnostyki laboratoryjnej”. Konferencja będzie poświęcona zaleceniom dla diagnostyki laboratoryjnej opracowywanym obecnie przez grupy robocze powołane przez Zarząd Główny PTDL. W tematykę konferencji wprowadzi zebranych dr hab. Anna Mertas, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Następnie zaplanowano cykl wykładów obejmujących wytyczne dot. optymalizacji diagnostyki zaburzeń lipidowych, rekomendacje dot. wyników badania morfologii krwi z oceną mikroskopową rozmazu oraz zalecenia grupy roboczej PTDL ds. standaryzacji badania osadu moczu. Udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zgłoszenia poprzez przesłanie na adres mailowy: ptdl.eurolab19@gmail.com wiadomości zawierającej imię i nazwisko oraz numer PWZDL. Zarejestrowani w powyższy sposób uczestnicy konferencji otrzymają po zakończeniu obrad imienny certyfikat dokumentujący uzyskanie 2 punktów edukacyjnych.

 

„Problemy Laboratoriów” – ważne tematy na Targach EuroLab i CrimeLab

Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny zapraszają 14 marca na cykl wykładów „Problemy Laboratoriów”. W programie znajdą się prezentacje „Kompetencje Laboratorium wg wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018- 02, wymagania dotyczące zasobów”, „Nowelizacja normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 – proces wdrażania w praktyce”, „Nowe standardy w realizacji badań biegłości – korzyści dla uczestników” oraz „Laboratorium po ocenie PCA – wdrożenie wymagań nowej normy w praktyce” i „Co nowego w normalizacji?”

 

Jak radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem w laboratorium?

W trakcie konferencji, która odbędzie się 15 marca, zostaną przedstawione metody filtracji powietrza odciąganego znad stanowisk badawczych w analizach z użyciem cząstek stałych oraz skoncentrowanych lub gorących substancji chemicznych. Omawiane zagadnienia obejmą znaczenie ilości i jakości powietrza w laboratorium, filtrację za pomocą separatorów cząstek stałych, eliminację zanieczyszczeń z użyciem skruberów oraz filtrów mokrych i węglowych, a także neutralizację ścieków po analizach chemicznych. Organizatorem konferencji jest portal Laboratoria.net, a wykładowcą mgr inż. Grzegorz Śmiertka.

 

Więcej informacji oraz rejestracja znajdują się na stronach www.targieurolab.pl i www.crimelab.pl

KOMENTARZE
Newsletter