Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Proteus Digital Health wprowadza na rynek swoją pierwszą cyfrową tabletkę w leczeniu raka jelita grubego
Proteus Digital Health wprowadza na rynek swoją pierwszą cyfrową tabletkę w leczeniu raka j
Proteus Digital Health uruchomił chemioterapię doustną wyposażoną w czujnik połykania, który ma pomóc onkologom śledzić skuteczność leczenia i przestrzeganie zaleceń u pacjentów z chorobą nowotworową. Cyfrowa pigułka jest najpierw oferowana w ramach współpracy pomiędzy byłym zwycięzcą Fierce 15, systemem opieki zdrowotnej University of Minnesota i Fairview Health Services, siecią klinik non-profit w Minnesocie.

 

 

Cyfrowa kapecytabina będzie przepisywana do leczenia pacjentów chorych na raka jelita grubego (stopień 3 i 4) w celu możliwości lepszej interwencji, jeśli ci nie przyjmują leków prawidłowo. Wbudowany czujnik pigułki aktywuje się w kwasie żołądkowym i wysyła sygnał elektryczny przed rozpuszczeniem.

– Możemy również uzyskać wiedzę na temat pacjenta, np. w jaki sposób wykonuje codzienne leczenie w domu. Technologia cyfrowa „Proteus" zapewnia bardziej bezpośrednie połączenie z pacjentem. Pomaga nam osiągnąć wiele rzeczy, które mają miejsce, gdy pacjent jest w potrzebie – powiedział Edward Greeno, który kieruje linią usług onkologicznych University of Minnesota Health.

Według Proteus Digital Health program medycyny cyfrowej może pomóc zoptymalizować schematy podawania doustnego, rejestrując czas, dawkę i rodzaj zastosowanej chemioterapii oraz scalić je z danymi na temat odpoczynku, aktywności i spoczynkowego rytmu serca. Informacje mogą być również udostępniane farmaceutom lub opiekunom za pośrednictwem bezpiecznej platformy mobilnej „Proteus".

– Obecnie dostawcy podejmują decyzje dotyczące chemioterapii doustnej na podstawie najlepszej wiedzy pacjentów na temat przyjmowania leków – zaznaczył Andrew Thompson, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Proteus Digital Health. – Po raz pierwszy cyfrowe leki onkologiczne dostarczają dostawcom i opiekunom nowych wglądów i umiejętności zaangażowania się w bardziej szczegółowe informacje w zakresie zdalnej opieki nad pacjentami z rakiem jelita grubego. W oparciu o nasze dane dotyczące stosowania leków cyfrowych w innych obszarach leczenia uważamy, że umożliwi to pacjentom onkologicznym dłuższą terapię, uniknięcie hospitalizacji i lepszą reakcję na leczenie – dodał Thompson.

Proteus planuje również rozpoczęcie badania cyfrowego rejestru leków, gromadzącego dane z doświadczeń z wielu stron, aby podzielić się najlepszymi wynikami w zakresie doustnych chemioterapii.

Źródła

https://www.fiercebiotech.com/medtech/proteus-launches-its-first-digital-cancer-chemotherapy-pill

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2020>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
31
1
2
Newsletter