Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski Dom Maklerski otrzymał licencję na wydawanie rekomendacji
Polski Dom Maklerski otrzymał licencję na wydawanie rekomendacji
Polski Dom Maklerski S.A. – wiodący podmiot zajmujący się finansowaniem małych i średnich firm – otrzymał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na rozszerzenie posiadanej licencji brokerskiej o możliwość wystawiania rekomendacji. W szczególnym zainteresowaniu znajdą się spółki z szeroko rozumianej branży nowoczesnych technologii i health care, ale również małe spółki z dużym potencjałem wzrostu. Raporty analityczne będą przeznaczone zarówno dla inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych.

 

Dzięki rozszerzeniu licencji brokerskiej Polski Dom Maklerski będzie mógł publikować raporty analityczne oraz wydawać rekomendacje dotyczące spółek notowanych zarówno na rynku głównym GPW, jak i na rynku NewConnect. Wyróżnikiem na rynku ma być nowe podejście do tworzenia analiz łączące wiedzę merytoryczną dotyczącą danej branży wraz ze specjalistyczną wiedzą finansową.

– Niezmiernie cieszymy się z zaufania jakim obdarzyła nas Komisja wyrażając zgodę na rozszerzenie licencji PDM o działalność analityczną. Obecnie prowadzimy dalsze prace organizacyjne zmierzające do niezwłocznego rozpoczęcia działalności w zakresie analiz i rekomendacji. Oczekujemy, że nastąpi to w pierwszych tygodniach Nowego Roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będziemy koncentrować się w szczególności na segmencie małych i średnich spółek, który dotychczas traktowany był przez analityków trochę po macoszemu, przez co pokrycie analityczne małych spółek jest raczej symboliczne. Jesteśmy optymistami jeśli chodzi o performance małych spółek w nadchodzącym roku – tempo rozwoju gospodarczego wydaje się być niezagrożone w średnim terminie, a wyceny small-capów atrakcyjne, szczególnie po 9 miesiącach korekty jakiej doświadczył ten segment rynku – skomentował Krzysztof Kuper, Dyrektor Departamentu Doradztwa Korporacyjnego Polskiego Domu Maklerskiego.

Dział analiz Polskiego Domu Maklerskiego będzie się skupiał na pokryciu przede wszystkim spółek o małej i średniej kapitalizacji. Analitycy PDM chcą się skupić głównie na podmiotach działających w szeroko pojętym sektorze nowych technologii. Pokrywane mają zostać również małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Polski Dom Maklerski działa na rynku od maja 2016 roku. Od tego momentu zrealizował kilkadziesiąt projektów z zakresu bezprospektowych ofert akcji i obligacji. Były to oferty zarówno publiczne, jak i prywatne. PDM S.A. był oferującym w ramach ofert publicznych obligacji takich spółek jak: The Farm 51 Group S.A., Columbus Energy S.A. oraz Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. Ponadto Polski Dom Maklerski z sukcesem przeprowadził Pierwsze Oferty Publiczne Akcji takich spółek jak The Dust S.A. oraz 7Levels S.A. Niedawno władze PDM informowały również o rozpoczęciu współpracy z Grupą Wspieram.to, której celem jest otwarcie własnej platformy crowdfundingowej „Stockrocket.pl”

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2018>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
7
8
9
10
16
17
19
21
MEDmeetsTECH #6
2018-09-21 do 2018-09-21
22
23
24
Międzynarodowy Kongres Biogospodarki
2018-09-24 do 2018-09-24
28
29
30
Newsletter