Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska spółka opracowuje pierwsze na świecie bezinwazyjne urządzenie do diagnostyki glikemi

MediSensonic – innowacyjna spółka z obszaru medtech – konsekwentnie realizuje założony plan rozwoju, tworząc rewolucyjne rozwiązania oparte o autorskie techniki mikrofalowe i fotooptyczne. Firma rozwija autorskie projekty, z czego wiodące to m.in. Glucowave – pierwsze na świecie w pełni bezinwazyjne urządzenie dedykowane monitorowaniu glikemii oraz Microwave Pulp Vitality Tester – bezinwazyjne urządzenie do pomiaru żywotności miazgi zęba. Środki na rozwój projektów pochodzą z emisji akcji serii D, w ramach której spółka pozyskała 3,3 mln zł, po wycenie pre-money ok. 45 mln zł. Dalsze skalowanie biznesu MediSensonic ma zapewnić wejście na rynek NewConnect, które planowane jest na I połowę 2024 r.

Fot. Robert Gromada, źródło: materiały prasowe MediSensonic

– Jestem dumny, że wizja rozwoju i obrany model biznesowy MediSensonic cieszą się zainteresowaniem wiodących przedstawicieli rynku kapitałowego. Przy okazji ostatniej emisji akcji serii D, w ramach której pozyskaliśmy 3,3 mln zł, w naszą firmę zaangażowały się profesjonalne podmioty w postaci funduszy Venture Capital oraz Family Office. Wierzę w to, że odpowiednio wyselekcjonowany akcjonariat pomoże nam zbudować atrakcyjną w oczach inwestorów wartość spółki i osiągnąć stabilną pozycję na światowym rynku medtech – mówi Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic.

Misją MediSensonic jest tworzenie pionierskich metod w oparciu o techniki mikrofalowe i fotooptyczne. Zdaniem ekspertów, to przyszłość diagnostyki medycznej dla epidemii chorób cywilizacyjnych. – Stawiamy sobie za cel opracowanie rozwiązań umożliwiających osiąganie szybkich, precyzyjnych oraz przede wszystkim bezinwazyjnych diagnoz medycznych i stomatologicznych. W tym celu regularnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami z całego świata, m.in. z USA i krajów azjatyckich, którzy deklarują zainteresowanie naszymi produktami – komentuje Robert Gromada.

Jednym z wiodących projektów spółki jest Glucowave. Produkt ma szansę stać się pierwszym na świecie w pełni bezinwazyjnym urządzeniem dedykowanym zwalczaniu cukrzycy, redefiniując tym samym standardy opieki nad pacjentami. – Oficjalne statystyki szacują, że potencjalną grupą odbiorców produktu może być nawet ponad 420 mln osób! Przygotowaliśmy już prototypy czujników pomiarowych urządzenia na potrzeby pierwszego badania klinicznego. Testy laboratoryjne również są za nami. Dzięki temu powstały dwie wersje czujników (aktywna i pasywna), a wyniki badań laboratoryjnych szczęśliwie potwierdziły prawidłowe działanie mikrofalowych układów pomiarowych – zdradza Robert Gromada.

Innym projektem jest Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT), czyli zaawansowane urządzenie sprawdzające żywotność miazgi zęba jeszcze przed rozpoczęciem procesu leczenia. Niedawno zespół ekspertów ukończył badanie kliniczne prototypu wyrobu w gabinetach stomatologicznych. MediSensonic opracowuje także automatyczne skanery do diagnozowania jamy ustnej oraz bezmankietowe ciśnieniomierze do ciągłego pomiaru ciśnienia krwi.

Mając na celu dalsze skalowanie biznesu, firma planuje dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Z debiutem celuje w I połowę 2024 r. – Proces upublicznienia traktujemy jako istotny krok w kierunku osiągnięcia wyższej kapitalizacji i globalnej obecności. Pozwoli nam to stać się częścią dynamicznie rozwijającej się branży o ogromnym potencjale, a nasza misja stworzenia innowacyjnych rozwiązań zdobędzie jeszcze szerszy zasięg. Ostatnia runda była realizowana przy wycenie pre-money ok. 45 mln zł – kończy Robert Gromada. Przewiduje się, że wielkość rynku wyrobów medycznych osiągnie poziom blisko 800 mld dol. w 2030 r., wykazując CAGR na poziomie 5,9%.

KOMENTARZE
news

<Październik 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
2
3
4
7
8
11
13
14
15
16
17
18
19
21
22
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter