Dzięki całkowicie przeprojektowanemu układowi optycznemu, mikroskop FV3000, w zależności od zakresu widma, jest od 20% do 45% bardziej czuły niż jego poprzednik, umożliwiając tym samym prowadzenie badań przyżyciowych nawet z bardzo wrażliwymi preparatami. Hybrydowy układ skanujący, pozwalający na uzyskanie od 30 kl./s w rozdzielczości 512x512 do 438 kl./s w rozdzielczości 512x32 pikseli, unikalny układ detekcji spektralnej, z najwyższą na rynku rozdzielczością spektralną, wynoszącą 2 nm, i krokiem co 1 nm oraz obrazowanie makro, umożliwiające tworzenie obrazów wysokiej jakości z obiektywami już od powiększenia 1,25x.
Układ ten uzupełniają nowe chłodzone detektory z fotokatodą GaAsP o dwukrotnie wyższej wydajności kwantowej niż detektory multialkaliczne, zapewniające najwyższy stosunek sygnału do szumu. Nowe lasery diodowe charakteryzują się bardzo długim czasem życia (ponad 10 000 h), niskim poborem energii i niską emisją ciepła.
Unikalne obiektywy z imersją silikonową, posiadające najbardziej zgodny współczynnik załamania światła pomiędzy medium immersyjnym a żywymi preparatami, pozwalają na najlepsze odwzorowanie próbki w przestrzeni, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności świetlnej i zdolności rozdzielczej w stosunku do obiektywów z imersją wodną.
Całość dopełnia system korekcji dryftu termicznego ZDC, pracujący w czasie rzeczywistym z naczyniami, zarówno ze szklanym, jak i plastikowym dnem, oraz precyzyjny zmotoryzowany stolik ultrasoniczny.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną specyfikacją nowego mikroskopu konfokalnego FV3000 pod adresem: www.olympus-lifescience.com
KOMENTARZE