Rapael dla dzieci
Rapael Smart Kids jest urządzeniem, które podobnie jak Rapael Smart Glove opiera się o nowoczesną technologię biofeedback. Rękawiczkę stosuje się do rehabilitacji dzieci z upośledzeniem rozwojowym ośrodkowego układu nerwowego lub układu mięśniowego (niepełnosprawność ruchowa, porażenie mózgowe, itd.). Rękawiczka jest szczególnie pomocna w terapii przedramienia i nadgarstka.
Urządzenie wykorzystuje czujniki typu 9-aixs IMU, a także oprogramowanie (czyli sztuczną inteligencję) do ćwiczeń rehabilitacyjnych poprzez gry komputerowe dostosowane do wieku małych pacjentów. Taka terapia pobudza przede wszystkim zmysły wzroku i słuchu, wpływając tym samym skutecznie na plastyczność mózgu i reakcję mięśni dziecka. Urządzenie posiada ergonomiczny kształt pozwalający na szeroki zakres ruchów oraz jest wyposażone w technologię bezprzewodową Bluetooth.
- Z uwagi na to, że mózg dziecka regeneruje się dużo szybciej niż mózg osoby dorosłej, taka forma rehabilitacji jest wyjątkowo skuteczna, w szczególności w grupie wiekowej 4-15 lat, dla której przeznaczone jest urządzenie - podkreśla Ho Young Ban CEO Neofectu. Rapael Smart Kids jest już w sprzedaży w Korei. Wejście na światowe rynki jest planowane w kwietniu 2017 roku, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych certyfikatów.
Wirtualna rehabilitacja łokcia i ramienia u dorosłych
Drugą innowacją, która zostanie przedstawiona na CES jest RAPAEL SMART Board. To urządzeniem do rehabilitacji kończyny górnej pacjentów z urazem ramienia lub stawu łokciowego. Rapael SMART Board opiera się na metodzie biofeedbacku oraz korzysta z algorytmu do tworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń. W ramach rehabilitacji proponowane są trzy rodzaje treningu (Conditional Exploration, Point-to-Point Reaching i Shape Drawing). Analiza stanu i postępów pacjenta odbywa się w czasie rzeczywistym pod nadzorem lekarza, który może dostosowywać program ćwiczeń do każdego przypadku leczniczego. Wprowadzenie do sprzedaży Rapael SMART Board jest także planowane na kwiecień 2017 roku.
- Jesteśmy przekonani, że dostęp do skutecznych i niedrogich technologii w ramach opieki zdrowotnej nie powinien być limitowany, ani przez sytuację finansową pacjenta, ani przez to w jakiej strefie geograficznej mieszka. Niezmiernie cieszymy się, że pokażemy przedpremierowo nasze dwie inowacje technologiczne na CES - zanacza Ho Young Ban.
Inteligentna rękawiczka innowacją CES 2017
Jak co roku w ramach przygotowań do największych światowych targów konsumenckich, CES wyłonił w listopadzie najbardziej obiecujące innowacje nadchodzącej edycji. Pierwsza innowacja Neofectu, Rapael Smart Glove, która od dwóch lat jest obecna na rynku w wersji dla szpitali, została uhoronowana „CES 2017 Innovation Award”. Rękawiczka Rapael jest systemem z biofeedbackiem, który składa się z egzo-rękawicy z wbudowanymi czujnikami oraz oprogramowania komputerowego, przeznaczonym do rehabilitacji dłoni pacjentów po urazach neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego w oparciu o gry komputerowe.
Technologia Rapael Smart Glove została niedawno zakupiona i włączona do programu ćwiczeń w jednym z największych ośrodków rehabilitacyjnych na świecie, Instytucie Rehabilitacji w Chicago (RIC). Instytucja zakupiła kilka egzemplarzy inteligentnej rękawiczki.
Dodatkowo, start-up Neofect nawiązał partnerską współpracę z amerykańskim Departament Spraw Weteranów (DVA), który posiada sieć 150 szpitali, dzięki czemu pacjenci tej instytucji otrzymają całkowitą refundację za wynajem urządzenia do terapii w domu. W istocie, inteligentna rękawiczka od niedawna jest dostępna w Stanach Zjednoczonych w formie leasingu dla indywidualnych pacjentów, do użytku domowego. Koszt wypożyczenia na miesiąc to 99 dolarów.
KOMENTARZE