Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Milton Essex zawiesza publiczną ofertę akcji w związku z koronawirusem
Milton Essex zawiesza publiczną ofertę akcji w związku z koronawirusem

Milton Essex, spółka specjalizująca się w tworzeniu urządzeń i oprogramowania do cyfrowej diagnostyki medycznej, w ramach oferty publicznej chciała pozyskać do 1 mln euro na finalizację prac związanych ze stworzeniem pierwszego urządzenia do diagnozy alergii. W związku z pandemią koronawirusa oferta publiczna akcji została zawieszona.

 

 

Na początku marca Milton Essex informował, że zebrane środki zostaną przeznaczone na finalizację prac związanych z pierwszym urządzeniem do diagnozy alergii (SkinSense), jego rejestrację, badania kliniczne i program pilotażowy. Zapisy na akcje miały rozpocząć się 19 marca br. Spółka planowała zadebiutować na NewConnect w II kw. 2020 r. W związku z sytuacją na rynku, zarząd spółki zdecydował o zawieszeniu oferty akcji na czas nieokreślony, bez podawania nowych terminów jej przeprowadzenia. Debiut, który Milton Essex planował przeprowadzić na NewConnect, może się opóźnić.

Siłą SkinSense ma być wykorzystanie sztucznej inteligencji w diagnostyce. Obecnie firma finalizuje prace nad rynkową wersją głowicy skanującej i oprogramowania diagnostycznego wspomaganego dedykowanymi algorytmami sztucznej inteligencji. Za pomocą urządzenia badane będzie to, co dzieje się pod skórą. Premiera komercyjnej wersji SkinSense ma mieć miejsce na targach Medica Düsseldorf pod koniec 2021 r. Zanim jednak urządzenie zostanie zaprezentowane, planowana jest realizacja programu pilotażowego, w którym weźmie udział 500 pacjentów z 4 ośrodków medycznych w Europie. Milton Essex podkreśla, że jest beneficjentem dotacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z programu „Ścieżka dla Mazowsza” o wartości 10,1 mln zł. Dotychczas na badania wykorzystała ponad 3,5 mln zł.

Źródła

strefainwestorow.pl

miltonessex.eu

KOMENTARZE
Newsletter