Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Międzynarodowa ekspansja Bioavlee
Ostatnie miesiące były bardzo intensywne dla wrocławskiego start-upu z branży labtech. Przedstawiciele Bioavlee brali udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach dedykowanych branży biotechnologicznej, nawiązując nowe kontakty biznesowe. Zaowocowały one podpisaniem 4 umów na oficjalną dystrybucję automatycznego licznika kolonii mikroorganizmów Quantica 500. Przewagi technologiczne urządzenia opierają się na wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie. Dzięki sprawnie działającemu algorytmowi, Quantica 500 poprawnie sumuje nawet zlane kolonie. Ta cecha premiuje licznik Bioavlee na tle dotychczasowych, standardowych rozwiązań, mających trudności z oddzieleniem tego typu kolonii. Stąd też bierze się duże zainteresowanie rynku rozwiązaniem z Polski.

– Szukając odpowiednich partnerów biznesowych dla Bioavlee zależało nam, aby wspólne działania dały efekt synergii. Dlatego też dystrybutorzy naszych urządzeń z Hiszpanii, Włoch, Austrii czy Szwajcarii to firmy o dobrze ugruntowanej pozycji i renomie w branży mikrobiologicznej oraz obszernej bazie stałych klientów. Za tymi 4 firmami dystrybuującymi nasz licznik kolonii mikroorganizmów stoi ponad 2 tysiące potencjalnych kupców Quantica 500 – podkreśla Michał Wronecki, prezes Bioavlee.

Wśród nowych firm partnerskich wspierających sprzedaż Quantica 500 znalazł się hiszpański dystrybutor Conda Labs, eksportujący produkty do 95 krajów oraz Biolife Italiana o ponad 45-letnim doświadczeniu na włoskim rynku diagnostycznym. Do tego innowacje wrocławskiej firmy promować będą austriacki Labconsulting, oferujący produkty laboratoryjne ponad 600 dostawcom, a także Endotell, szwajcarski lider obsługujący ponad 500 klientów.

– Misją naszej firmy jest zapewnianie wartościowego wkładu w rozwój branży LifeScience poprzez projektowanie, produkcję i dostarczanie najbardziej innowacyjnych produktów oraz usług dostępnych na globalnym rynku biotechnologicznym. Gdy na zeszłorocznych targach Bio Spain poznaliśmy zespół i możliwości Bioalvee od razu wiedzieliśmy, że rozwiązania polskich naukowców niosą dla naszych klientów nową jakość. To odpowiedź na oczekiwania rynku co do możliwości obniżenia kosztów oraz znacznego skrócenia czasu badań – zaznacza Jaime Martínez z Conda Labs.

Przedstawiciele Bioavlee przeszkolili już zespół sprzedażowy włoskiej i hiszpańskiej firmy, tak aby ich pracownicy w pełni znali potencjał technologii opatentowanej przez naukowców z Wrocławia. Zdaniem doświadczonych, zachodnich partnerów, polski labtech ma przed sobą globalny, chłonny rynek.

– Pierwszy raz spotkaliśmy się z zespołem Bioavlee na targach Medica w Düsseldorfie. Skuteczność i prędkość działania metody dyfrakcji laserowej zastosowana w systemie Avlee 650 zrobiła na nas duże wrażenie. Dlatego zaprosiliśmy Bioavlee do współpracy, zaczynając od urządzenia już dostępnego na rynku. Niebawem rozpoczniemy więc pokazy możliwości technologii Bioavlee u naszych klientów – mówi Beatrice Brunelli z włoskiej firmy Biolife Italiana.

Rozwiązaniami Bioavlee zainteresowały się także firmy nie tylko z Europy, ale także z najdalszych zakątków świata. Bioavlee podpisało zatem 8 listów intencyjnym z przedstawicielami dystrybutorów działających na terenach Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Izraela, Filipin, Chorwacji, Niemiec, Czech, Francji oraz Litwy i Łotwy. Wszyscy oni potwierdzili gotowość do wsparcia działań badawczych, użytkowania i opiniowania rozwiązań Bioavlee, a w przyszłości także rozwinięcia sieci sprzedaży w swoim regionie. Tak bogate grono partnerów biznesowych to pokłosie obecności Bioavlee na kilku imprezach targowych, w także na targach ArabLab 2019 w Dubaju, największym wydarzeniu poświęconym przełomowym odkryciom w świecie nauki i technologii, dedykowanym nabywcom z Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji.

Na polskim rynku Quantica 500 jest już dostępna dzięki umowie z Argentą, autoryzowanym dystrybutorem odczynników i automatyki dla laboratoriów mikrobiologicznych, chemicznych, klinicznych. Na jej mocy spółka z Wrocławia sprzedała w krótkim czasie pierwszą partię innowacyjnych liczników kolonii. Wśród stałych odbiorców Argenty są m.in. laboratoria badające żywność, laboratoria kliniczne prywatne i publiczne, laboratoria sprawujące nadzór nad produkcją żywności w tym Zakłady Higieny Weterynaryjnej, Inspekcja Sanitarna oraz jednostki naukowo-badawcze.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Newsletter