Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice podpisał wstępne porozumienie z firmą Veritherme Medical B.V.
Medinice podpisał wstępne porozumienie z firmą Veritherme Medical B.V.
Medinice S.A. – spółka zajmująca się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych technologii w obszarze kardiologii i kardiochirurgii – podpisała wstępne porozumienie z holenderską firmą Veritherme Medical B.V. Intencją stron jest istotne dokapitalizowanie Medinice oraz przejęcie praw do projektów holenderskiej firmy. Timothy MacNeil, prezes Veritherme Medical B.V. wzmocni zarząd Medinice S.A. Na swoim koncie posiada liczne sukcesy w komercjalizacji urządzeń medycznych.

 

 

W związku z podpisanym porozumieniem (Preliminary Memorandum of Understanding) planowane jest powołanie Timothy MacNeila, prezesa Veritherme Medical B.V. do zarządu Medinice S.A. na stanowisku Chief Operations Officer. Timothy MacNeil ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży i marketingu urządzeń medycznych. Na swoim koncie posiada liczne sukcesy w komercjalizacji urządzeń medycznych. Pełnił funkcje zarządcze w takich firmach jak: Harpoon Medical, CryoCath Technologies, nContact, ATS Medical.

W grudniu 2017 r. Harpoon Medical został przejęty przez Edwards Lifesciences, światowego lidera w dziedzinie innowacji medycznych do leczenia strukturalnych chorób serca oraz monitoringu w zakresie intensywnej opieki medycznej i chirurgii. Łączna wartość transakcji może sięgnąć 250 mln USD. 100 mln USD zostało zapłacone w gotówce, zaś wypłata kolejnych 150 mln USD jest uzależniona od realizacji kamieni milowych w projekcie. Z kolei Medtronic, globalny lider w zakresie technologii medycznych, przejął CryoCath Technologies za 400 mln CAD. Łączna wartość transakcji przejęcia spółki nContact przez AtriCure wyniosła 150 mln USD. Firma ATS Medical została z kolei przejęta przez Medtronic za 370 mln USD.

– Jestem przekonany, że współpraca z Veritherme Medical i Timothy MacNeil przyniesie Medinice wiele korzyści. Spółka zdobędzie środki finansowe na rozwój i realizację kluczowych projektów. Doświadczenie, znajomość rynku i kontakty biznesowe Timothy MacNeila są ogromną wartością. To wszystko zbliża nas do realizacji założonych celów i komercjalizacji naszych technologii. Wszystkie rozwijane przez nas projekty kardiologiczne i kardiochirurgiczne mają potencjał globalny – mówi Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice. - Projekty rozwijane przez Veritherme Medical są bardzo ciekawe i doskonale wpisują się w nasze portfolio – dodaje.

Veritherme Medical B.V. skupia się na rozwijaniu innowacyjnych urządzeń do krioablacji arytmii serca z możliwością weryfikacji oraz rozwijaniu technologii skupiających się na leczeniu migotania przedsionków w kardiochirurgii i elektrofizjologii.

KOMENTARZE
Newsletter