Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
InventionMed podpisał umowę o dofinansowanie na wirtualną strzykawkę
InventionMed – polska spółka technologiczna z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, podpisała umowę o dofinansowane na realizację wirtualnej strzykawki – drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego firmy. Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w ramach Fundusz Badań i Wdrożeń przekazała na ten cel grant w wysokości 734 500 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 940 000 zł. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/2021 roku.

 

 

Wirtualna strzykawka to specjalistyczny sprzęt szkoleniowy w technologii VR dedykowany przyszłym specjalistom z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Rewolucyjne na skalę światową urządzenie pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Symulator od InventionMed wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia.

– Rynek medycyny estetycznej to branża z bardzo dużym potencjałem wzrostowym. Chętnych na korzystanie z jego usług systematycznie przybywa, natomiast system szkoleniowy jest niedostosowany do obecnych realiów – brakuje narzędzi pozwalających na kształcenie przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Liczymy, że nasze urządzenie zrewolucjonizuje globalny rynek – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

Według prognoz Persistence Market Research dotyczących rynku medycyny estetycznej przychody, które w 2017 roku wynosiły 4 mld USD do końca 2026 roku wzrosną nawet do 8 mld USD. Obecnie najwięcej zabiegów odbywa się w krajach Azji i Pacyfiku.

W planach rozwoju InventionMed jest również budowa Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, które umożliwi przeprowadzenie symulacji zabiegów w wielu specjalizacjach. Głównym celem działalności będzie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań produktowych między innymi dla kardiochirurgii i kardiologii. Spółka złożyła właśnie wniosek do Ministerstwa Rozwoju o dofinansowanie projektu.

InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF. 

KOMENTARZE
Newsletter