TutorDerm to innowacyjny symulator medyczny, wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) a także podwójnej immersji, którą na potrzeby projektu opracował zespół InventionMed. Za pomocą symulatora można odwzorować procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Projekt ma służyć edukacji przyszłych profesjonalistów, między innymi lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej.
Produkt jest ciągle udoskonalany – trwają prace nad drugą wersją urządzenia. Spółka rozpoczyna również programy pilotażowe – pierwszy z nich, przy współpracy z Collegium Medicum imienia Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się w dniach 17-20 grudnia.
– Programy pilotażowe to ogromna szansa zarówno dla nas jak i dla placówek, w których będą się odbywać. Tutor Derm zostanie przetestowany w warunkach klinicznych, a informacja zwrotna od realnych użytkowników będzie dla nas niezwykle cenną informacją co powinniśmy zmienić lub ulepszyć w docelowej wersji urządzenia. Studenci natomiast będą mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi na rynku rozwiązaniami technologicznymi – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.
Notowana dotychczas na NewConnect spółka przygotowuje się do wejścia na GPW. Trwają ostatnie prace nad prospektem emisyjnym, a planowany termin debiutu to I połowa 2019 roku. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.
– Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy przejście na główny rynek giełdy. Pozwoli to nam na dotarcie do szerszego grona inwestorów i zwiększenie naszej rozpoznawalności wśród potencjalnych parterów biznesowych zarówno z Polski jak i z zagranicy – mówi Tomasz Kierul
Masowa komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kw. 2020 r. a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 r. Spółka planuje także osiągnięcie poziomu 30% udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 r., na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność.
– Od jakiegoś czasu prowadzimy rozmowy na temat ewentualnej współpracy z funduszem Hong Kong Kam Fung Group Company Limited. Podpisaliśmy już NDA, przedstawiciele chińskiej spółki na początku przyszłego roku przyjadą także do Polski, aby poznać spółkę i lepiej zrozumieć nasz produkt. Mamy nadzieję, że finałem tych rozmów będzie podpisanie umowy inwestycyjnej i rozpoczęcie prac nad dalszym rozwojem TutorDerm jak również realizacja pomysłu na stworzenie „wirtualnego szpitala – dodaje Tomasz Kierul.
Według wielu prognoz, wartość rynku wirtualnej rzeczywistości za kilka lat może wynieść kilkadziesiąt mld dolarów. Digi-Capital wskazuje na 25 mld dolarów już w 2021 roku, zdaniem Research and Markets w roku 2022 sięgnie ona 31,07 mld dolarów, a Grand Review Research prognozuje wartość na 48,5 mld dolarów w roku 2025.
KOMENTARZE