Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan: zmiany w zarządzie i nowa umowa inwestycyjna
Infoscan: zmiany w zarządzie i nowa umowa inwestycyjna
Piotr Sobiś, dotychczasowy wiceprezes Zarządu Infoscan, został mianowany na Prezesa spółki. Piotr Sobiś ma wieloletnie doświadczenie menadżerskie, które zdobył, będąc analitykiem finansowym w funduszu inwestycyjnym oraz zarządzając przedsiębiorstwami, w tym spółkami giełdowymi. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa GLG Pharma. Z Infoscan związany jest od listopada 2018 roku. Głównie dzięki jego działaniom Infoscan nawiązał współpracę z Alpha Blue Ocean Inc. – doradcą inwestycyjnym, który pośredniczył w nawiązaniu współpracy oraz podpisaniu umowy inwestycyjnej, w ramach której spółka może pozyskać nawet 21 mln zł na realizację strategicznych etapów projektów.

11 czerwca 2019 roku spółka Infoscan podpisała umowę inwestycyjną z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund, w ramach której może pozyskać nawet 21 mln zł. "Umowa z Inwestorem otwiera spółce drogę do dalszej ekspansji, zarówno zagranicznej, jak i w Polsce oraz pozwala sfinansować realizację najistotniejszych kamieni milowych" – czytamy w komunikacie spółki. 

W ramach umowy Infoscan wyemituje obligacje zamienione na akcje o wartości 50 000 zł każda. Obligacje będą oferowane w 39 transzach, przy czym będą emitowane tylko w sytuacji wystąpienia określonego zapotrzebowania. – Bardzo istotna dla nas jest transzowana forma pozyskanego finansowania. Dzięki temu spółka otrzyma niezbędny kapitał w momencie wystąpienia zapotrzebowania na te środki, co pozwoli efektywnie je wykorzystać. Warto zaznaczyć, że kwota 21 mln zł to wartość maksymalna. Nie musimy jej wykorzystywać w 100% – dodaje Piotr Sobiś.

Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na rozwój spółki – głównie ekspansję zagraniczną, certyfikację FDA oraz przejście na Rynek Główny GPW. 

KOMENTARZE
Newsletter