Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan zlecił produkcję urządzeń MED Recorder na rynek USA
Infoscan zlecił produkcję urządzeń MED Recorder na rynek USA
Urządzenie MED Recorder jest innowacyjnym rozwiązaniem telemedycznym do diagnostyki i monitorowania bezdechu sennego. Docelowo w 2018 roku zostanie wyprodukowanych 1700 urządzeń. Pierwsze 100 urządzeń trafi na rynek amerykański, a 20 na rynek europejski - do Polski oraz Francji.

Infoscan posiada wszystkie wymagane certyfikaty i badania dopuszczające MED Recorder do użytku w krajach Unii Europejskiej. W 2017 roku spółka uzyskała certyfikat FCC w USA. Złożony został także wniosek do Amerykańskiej Agencji żywności i Leków (FDA) o dopuszczenie do użytku urządzenia medycznego MED Recorder. Do końca marca FDA powinna wydać decyzję.

Bezdech senny jest niebezpiecznym dla zdrowia i życia człowieka zjawiskiem. Polega na spłyceniu lub wstrzymaniu oddechu podczas snu, co prowadzić może do niedotlenienia organizmu i/lub podwyższenia ciśnienia krwi. Dlatego bardzo ważna jest diagnostyka oraz monitorowanie bezdechu sennego. Urządzenie MED Recorder bada przepływ krwi, tętno, falę tętna, przepływ powietrza przez usta i nos, ruchy klatki piersiowej oraz przepony, położenie ciała i dźwięki chrapania. Badanie może zostać wykonane w szpitalu, klinice, sleep labie lub w domu pacjenta.

Infoscan zamierza skupić swoją działalność na rynku amerykańskim. W USA występuje wysoki poziom świadomości związany z problemem bezdechu sennego, a badania podlegają refundacji. Co roku wykonywanych jest około 4 milionów badań bezdechu sennego. Dla porównania, w Polsce zaledwie 15 tysięcy.

Innowacyjne urządzenie oferowane przez Infoscan jest konkurencyjne cenowo oraz technologicznie w porównaniu do urządzeń oferowanych przez inne firmy. Ponadto, Infoscan wyróżnia model działania biznesowego.

W Polsce z urządzenia można korzystać na zasadzie outsorcingu badań. To znacząco ułatwia i usprawnia pracę lekarzy, a także poprawia komfort badania pacjenta.

Infoscan oferuje zdalny nadzór nad badaniem. Dzięki zastosowaniu technologii TeleCheck badanie w domu przeprowadzane jest z 95%-ową skutecznością. W ciągu 24 godzin od wykonania badania lekarz otrzymuje wyniki badania wraz z przykładowym raportem. Obecnie koszt wypożyczenia urządzenia wynosi 250 złotych.

Infoscan rozwija także drugi projekt - cardio.link, czyli innowacyjny holter EKG do pomiaru pracy serca. Więcej informacji o tym projekcie oraz o planach spółki znajdziecie w wywiadzie z Panem Bartoszem Turczynowiczem, Członkiem Zarządu do spraw Biznesu w Infoscan.

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2018>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
7
8
9
10
16
17
19
21
MEDmeetsTECH #6
2018-09-21 do 2018-09-21
22
23
24
Międzynarodowy Kongres Biogospodarki
2018-09-24 do 2018-09-24
28
29
30
Newsletter