Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan zlecił produkcję urządzeń MED Recorder na rynek USA
Urządzenie MED Recorder jest innowacyjnym rozwiązaniem telemedycznym do diagnostyki i monitorowania bezdechu sennego. Docelowo w 2018 roku zostanie wyprodukowanych 1700 urządzeń. Pierwsze 100 urządzeń trafi na rynek amerykański, a 20 na rynek europejski - do Polski oraz Francji.

Infoscan posiada wszystkie wymagane certyfikaty i badania dopuszczające MED Recorder do użytku w krajach Unii Europejskiej. W 2017 roku spółka uzyskała certyfikat FCC w USA. Złożony został także wniosek do Amerykańskiej Agencji żywności i Leków (FDA) o dopuszczenie do użytku urządzenia medycznego MED Recorder. Do końca marca FDA powinna wydać decyzję.

Bezdech senny jest niebezpiecznym dla zdrowia i życia człowieka zjawiskiem. Polega na spłyceniu lub wstrzymaniu oddechu podczas snu, co prowadzić może do niedotlenienia organizmu i/lub podwyższenia ciśnienia krwi. Dlatego bardzo ważna jest diagnostyka oraz monitorowanie bezdechu sennego. Urządzenie MED Recorder bada przepływ krwi, tętno, falę tętna, przepływ powietrza przez usta i nos, ruchy klatki piersiowej oraz przepony, położenie ciała i dźwięki chrapania. Badanie może zostać wykonane w szpitalu, klinice, sleep labie lub w domu pacjenta.

Infoscan zamierza skupić swoją działalność na rynku amerykańskim. W USA występuje wysoki poziom świadomości związany z problemem bezdechu sennego, a badania podlegają refundacji. Co roku wykonywanych jest około 4 milionów badań bezdechu sennego. Dla porównania, w Polsce zaledwie 15 tysięcy.

Innowacyjne urządzenie oferowane przez Infoscan jest konkurencyjne cenowo oraz technologicznie w porównaniu do urządzeń oferowanych przez inne firmy. Ponadto, Infoscan wyróżnia model działania biznesowego.

W Polsce z urządzenia można korzystać na zasadzie outsorcingu badań. To znacząco ułatwia i usprawnia pracę lekarzy, a także poprawia komfort badania pacjenta.

Infoscan oferuje zdalny nadzór nad badaniem. Dzięki zastosowaniu technologii TeleCheck badanie w domu przeprowadzane jest z 95%-ową skutecznością. W ciągu 24 godzin od wykonania badania lekarz otrzymuje wyniki badania wraz z przykładowym raportem. Obecnie koszt wypożyczenia urządzenia wynosi 250 złotych.

Infoscan rozwija także drugi projekt - cardio.link, czyli innowacyjny holter EKG do pomiaru pracy serca. Więcej informacji o tym projekcie oraz o planach spółki znajdziecie w wywiadzie z Panem Bartoszem Turczynowiczem, Członkiem Zarządu do spraw Biznesu w Infoscan.

KOMENTARZE
Newsletter