Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan z pierwszym zagranicznym kontraktem na zdalne badania bezdechu sennego
Firma telemedyczna Infoscan S.A. podpisała umowę z partnerem z Singapuru w zakresie sprzedaży badań diagnostyki bezdechu sennego na rynkach Azji Południowo-Wschodniej za pomocą urządzenia MED Recorder. W ramach współpracy spółka i jej partner przeprowadzą 9500 badań w ciągu 48 miesięcy. Pierwszym krajem regionu, w którym firma przeprowadzi komercyjne badania będą Filipiny.

 

 

Infoscan w ramach podpisanej umowy z MedwoRx International otrzymuje wynagrodzenie 30 euro za każde badanie. Spółka dostarcza urządzenie i oprogramowanie do badania.  Z kolei partner zobowiązuje się do promocji rozwiązania, jego dystrybucji, zawierania umów z klientami oraz prowadzenia szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Powyższy model działania umożliwia uzyskiwanie przychodów przez spółkę bez ponoszenia dodatkowych nakładów na lokalne struktury. Władze spółki oczekują, że uruchomienie sprzedaży na pierwszym z rynków regionu nastąpi w drugiej połowie tego roku. 

– Umowa z MedwoRx International jest naszym pierwszym zagranicznym kontraktem i jednocześnie potwierdza duże zainteresowanie naszym urządzeniem poza krajem. Jesteśmy już po testach MED Recorder w Indonezji, Malezji i Filipinach, które wypadły bardzo pomyślenie i potwierdziły, że nasze rozwiązanie dobrze odpowiada na potrzeby tamtejszej branży diagnostycznej. W tych krajach jest problem z dostępnością do diagnostyki snu, która zawsze poprzedza zastosowanie aparatów CPAP. Nasi partnerzy są bardzo zainteresowani tym, aby to MED Recorder wypełniał tą rynkową niszę – mówi Jacek Gnich, Prezes Infoscan. 

Rynki Azji Południowo-Wschodniej to nie jedyny region, w którym jest dostępne urządzenie spółki Infoscan. Firma umożliwia zdalne badanie w Polsce i prowadzi już testy urządzenia w Stanach Zjednoczonych, gdzie w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić pierwsze płatne procedury. 

KOMENTARZE
Newsletter