Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan idzie po finansowanie dłużne na ekspansję w USA
Firma telemedyczna Infoscan S.A. przygotowuje się do pozyskania środków na rozwój biznesu w Stanach Zjednoczonych. W tym celu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma pozwolić na emisję obligacji, przeznaczonych głównie na produkcję urządzeń do zdalnej diagnostyki snu skierowanych na rynek amerykański. Infoscan planuje rozpoczęcie komercyjnej działalności za oceanem w drugim kwartale 2018 roku.

 

 

Spółka spodziewa się do końca marca 2018 r. uzyskania certyfikacji Food&Drug Administration (FDA), umożliwiającej użytkowanie urządzenia MED Recorder w USA. Wcześniej jednak firma chce zlecić produkcję pierwszej partii urządzeń, aby być gotowym do zaoferowania pierwszych komercyjnych badań zaraz po otrzymaniu zgody na działalność. – Proces produkcji urządzeń zajmuje około dwa miesiące, dlatego jeśli chcemy mieć gotowość operacyjną w USA w drugim kwartale, to o część finansowania musimy zadbać odpowiednio wcześniej. Procedura w FDA przebiega zgodnie z planem więc zakładamy, że już na przełomie kwietnia i maja będziemy w stanie wystartować z działalnością w Stanach Zjednoczonych. Kolejne rundy finansowania dłużnego będziemy organizować już po wejściu do USA i uzyskaniu pierwszych przychodów z tego rynku – tłumaczy Jacek Gnich, Prezes Infoscan S.A.

Obecnie spółka przeprowadza pilotaże urządzenia we współpracy z dwoma sieciami klinik snu w Stanach Zjednoczonych. – Otrzymujemy pozytywne sygnały dotyczące urządzenia MED Recorder. Nasz system w USA działa sprawnie, a pierwsze raporty na temat opinii medycznej w kwestii badań MED Recorderem otrzymamy w lutym. W najbliższych tygodniach planujemy rozpocząć pilotaże w kolejnych amerykańskich klinikach snu – informuje Bartosz Turczynowicz, Członek Zarządu Infoscan S.A.

Docelowym największym odbiorcą usług spółki w USA mają być właśnie kliniku snu, które specjalizują się w diagnostyce i leczeniu bezdechu sennego. Obecnie w Stanach Zjednoczonych działa ok. 2800 placówek zarządzanych przez blisko 100 podmiotów. Rocznie na tamtym rynku przeprowadzanych jest 4 mln procedur diagnostyki bezdechu sennego. Spółka zakłada, że w pierwszym roku działalności zrealizuje 20 tys. badań, a w 2019 r. 80 tys. badań.

KOMENTARZE
Newsletter