Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
„Clean Room” na targach EuroLab/CrimeLab
W tym roku Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się już po raz 21., a Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab po raz 8. Podczas zeszłorocznej edycji Targów tematyka laboratorium „Clean Room” cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem i stąd decyzja o jej kontynuacji. Tym razem szczególna uwaga zostanie poświęcona przygotowaniu projektu, jego realizacji oraz merytoryce. Można będzie też odwiedzić laboratorium „Clean Room” z wszystkimi elementami zabudowy wskazującymi na to, jak powinny być konstruowane strefy czyste. Będzie ono czynne na terenie targów przez cały czas trwania imprezy.

 

Panel ekspercki

Panel „Clean Room – od projektu do uruchomienia” poprowadzi Patrycja Sitek z CR Konsulting, specjalista z dziedziny projektowania, budowy, wyposażania oraz obsługi i funkcjonowania pomieszczeń czystych, a także budowy i nadzorowania kompleksów Clean Room. W panelu wezmą też udział dr n. med. Henryk Bursig, kierownik Banku Tkanek Katowice, Danuta Katryńska, dyrektor firmy Danlab, Agnieszka Obrał z firmy „Mikrografia, Laboratorium Mikrobiologiczne" oraz Tomasz Stępień, prezes GBD Sp. z o.o., jednego z największych wykonawców pomieszczeń typu Clean Room w Polsce, mającego w dorobku już 30 obiektów tego typu, posiadającego certyfikaty PZH i CE. Wykłady będą dotyczyły tworzenia koncepcji, budowy i wyposażania pomieszczeń Clean Room. Można będzie w nich znaleźć odpowiedzi na pytania, dlaczego przygotowanie koncepcji i projektu jest tylko pozornie łatwe, a także czego się obawiać, jeśli nasza wiedza w tematyce Clean Room jest niewielka. Wiele uwagi zostanie poświęcone praktycznym aspektom funkcjonowania pomieszczeń czystych.

 

Warsztaty dla praktyków

Warsztaty „Praktyczne aspekty pracy w Clean Room – personel, materiały, higiena” dadzą uczestnikom niepowtarzalną okazję do poznania tajników wykonywania monitoringu mikrobiologii i cząstek, właściwej higieny i sanityzacji pomieszczeń czystych oraz właściwego sposobu przebierania się. Projekt i uruchomienie pomieszczeń czystych wymagają dużego zaangażowania, a prawidłowa budowa i zastosowane technologie są podstawą optymalnego użytkowania. Niemniej, klasa czystości pomieszczenia Clean Room jest także uzależniona od prawidłowego funkcjonowania w niej samego użytkownika. Za realizację projektu odpowiada Patrycja Sitek z CR Konsulting, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w pomieszczeniach Clean Room klasy ISO5.

 

Komplementarna oferta Wystawców

Oprócz odwiedzenia laboratorium „Clean Room” i wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym oraz warsztatach goście targów będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą Wystawców dla tego sektora. Na swoje stoiska zapraszają producenci i dystrybutorzy wysokiej klasy sprzętu, firmy zajmujące się projektami i zabudową, producenci odzieży ochronnej, specjalnych środków ochrony osobistej, produktów czyszczących i dezynfekcyjnych, mebli, systemów kontroli oraz filtracji.

 

Targi w Pałacu

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab i 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbędą się w dniach 13-15 marca 2019 w Pałacu Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 w Warszawie. Targom towarzyszy niezwykle bogaty program merytoryczny organizowany przez współpracujące przy wydarzeniu od strony merytorycznej instytucje, uczelnie i organizacje.

Więcej informacji na ten temat oraz rejestracja znajdują się na stronie www.targieurolab.pl

Zobaczcie, jak było rok temu w strefie Clean Room z Patrycją Sitek. 

KOMENTARZE
Newsletter