Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bacteromic odznaczony Seal of Excellence przez Komisję Europejską – Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises
Bacteromic odznaczony Seal of Excellence przez Komisję Europejską – Executive Agency for Sm
Bacteromic – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Scope Fluidics S.A. – już w pierwszym podejściu do grantu SME Instrument w ramach programu Horyzont 2020 otrzymała certyfikat Seal of Excellence, co dobrze wróży zaplanowanym na ten rok staraniom o ten prestiżowy grant na maksymalną kwotę dofinansowania nawet 2,5 mln euro.

 

 

W lutym bieżącego roku spółka ogłosiła, że podejmie starania w ramach trzech tegorocznych konkursów o prestiżowy grant SME Instrument, finansujący najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne w Europie. Już przy pierwszym podejściu projekt BacterOMIC został zaklasyfikowany na wysokim miejscu z ponad 1700 zgłoszeń, czego dowodem jest otrzymanie certyfikatu Seal of Excellence. BacterOMIC uznano tym samym za projekt zasługujący na dofinansowanie, ale który go nie otrzymał jedynie ze względu na ograniczenia budżetowe programu.

– Bardzo niewiele zabrakło nam by znaleźć się w niezwykle wąskim gronie firm, które otrzymały finansowanie w ramach programu Horyzont 2020 już w pierwszym podejściu. W minionych dniach złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie w kolejnej rundzie. Spodziewamy się rozstrzygnięcia w najbliższych miesiącach – komentuje Szymon Ruta, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Scope Fluidics S.A.

W konkursie SME Instrument wnioski ewaluowane są dwuetapowo, najpierw przez recenzentów zewnętrznych, a następnie przez interdyscyplinarny panel ekspertów biznesowych i finansowych, którzy oceniają potencjał ekonomiczny proponowanego przedsięwzięcia biznesowego, skład zespołu wdrażającego produkt oraz pozytywny wpływ wprowadzanego produktu na Europejski Obszar Gospodarczy.

– Certyfikat Seal of Excellence nie tylko potwierdza bardzo wysoki potencjał projektu BacterOMIC oraz zaadresowanie ważnego problemu w ochronie zdrowia i powiązanego z nim ogromnego potencjału biznesowego. Odznaczenie to ułatwia również starania o inne granty europejskie i krajowe – dodaje Szymon Ruta.

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter