Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zapraszamy na studia podyplomowe „Studium Kosmetologii” realizowane na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej
Zapraszamy na studia podyplomowe „Studium Kosmetologii” realizowane na Wydziale Biotechnolo

Czy interesują Cię kosmetyki? Czy chcesz projektować i badać je? Czy wiesz, jakie są wymagania Unii Europejskiej i innych europejskich jednostek względem kosmetyków?  Jeśli nie, to zapraszamy na studia podyplomowe pn. „Studium Kosmetologii” na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.

 

 

 

„Studium Kosmetologii” realizowane będą  na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Program adresowany jest zarówno do osób związanych z przemysłem kosmetycznym, jak i pasjonujących się tworzeniem i projektowaniem produktów pielęgnacyjnych.

Nasi słuchacze zdobędą aktualną wiedzę z zakresu projektowania i analizy nowych kosmetyków pielęgnacyjnych, myjących i dekoracyjnych, tworzenia receptur spełniających wymagania Unii Europejskiej oraz europejskich jednostek certyfikujących kosmetyki naturalne. W ramach studium będą prowadzone zajęcia m.in. z zakresu dermatologii, surowców kosmetycznych, mikrobiologii, toksykologii form kosmetycznych, regulacji prawnych dotyczących obrotu kosmetykami oraz perfumerii.

Studia będą miały formę hybrydową. Wykłady, ćwiczenia, seminaria będą miały formę zdalną, natomiast laboratoria będą prowadzone stacjonarnie w wyremontowanych salach Instytutu Surowców Naturalnych i Kosmetyków. Studia obejmują dwa semestry w sumie 206 godzin dydaktycznych, w tym wykłady, laboratoria i seminaria. Zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej w piątkowe popołudnia i soboty.

Planowany termin rozpoczęcia studiów to listopad 2023 r. Zapraszam serdecznie i proszę o kontakt pod adresem: agnieszka.krajewska@p.lodz.pl lub telefonicznie: 42 631 34 23. Liczba miejsc jest ograniczona.

Agnieszka Krajewska

Źródła

Fot. „Studium Kosmetologii”

KOMENTARZE
Newsletter