Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zabieg oksybrazji w gabinecie kosmetycznym
Redakcja portalu, 22.08.2013 , Tagi: oksybrazja, peelingi
Oksybrazja to nowoczesny zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd i odmładzający skórę. Polega on na uderzaniu strumieniem powietrza, które wraz z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej usuwa martwą warstwę naskórka, działając jak peeling.

Oksybrazja jest jednym z rodzajów metody zwanej mikrodermabrazją i polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka poprzez strumień małych kryształków. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów mikrodermabrazji (mikrodermabrazji diamentowej oraz korundowej) kluczową rolę odgrywa powietrze, które uderza w skórę wąskim strumieniem, emitując przy tym kropelki soli fizjologicznej, co działa jak „bezdotykowy peeling”.

Zabieg oksybrazji powoduje oczyszczenie i wyrównanie kolorytu skóry. Przeprowadzany jest „na mokro” i pozostawia uczucie ochłodzenia, co dodatkowo sprzyja zamknięciu naczyń krwionośnych.

Ważną cechą oksybrazji jest jej wysokie bezpieczeństwo. Oksybrazji mogą poddawać się osoby z cerą wrażliwą, skłonną do rumienia, a nawet trądzikową, w przeciwieństwie do tradycyjnej mikrodermabrazji, która może podrażniać skórę.

Ostatnio trwają dyskusje, czy pacjenci chorzy na łuszczycę mogą poddać się oksybrazji. Część środowiska dermatologów jest zdania, że chorzy na łuszczycę mają zbyt delikatną skórę, by dodatkowo ją złuszczać. Inni zalecają tę metodę. Dotychczas jednak brak jest dokładnych badań na ten temat.

Oksydacja jest zabiegiem mniej inwazyjnym niż inne dostępne metody oczyszczania skóry. Pozostawia cerę świeżą, czystą i zdecydowanie młodszą, co jest skutkiem działania intensywnej dawki sprężonego powietrza. Skóra podczas zabiegu zostaje intensywnie natleniona, co pozostawia ją gładką, delikatną i dobrze nawilżoną.

Po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości płynów, aby utrzymać efekt nawilżenia. Zabronione są natomiast kąpiele słoneczne i kąpiel w silnie chlorowanej wodzie, przynajmniej przez 48 godzin po zabiegu.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Z oksybrazji powinni zrezygnować chorzy z ropnym zapaleniem skóry, osoby cierpiące na choroby zakaźne skóry czy posiadające zmiany nowotworowe na skórze. Zabieg nie jest wskazany dla osób po zawale serca, posiadającym wysokie ciśnienie tętnicze oraz dla tych, którzy w przeciągu ostatnich 6 miesięcy poddali skórę działaniu lasera bądź przeszli zabieg chirurgiczny. Oksybrazję można przeprowadzić zarówno u kosmetyczki, jak i w gabinecie lekarza — dermatologa.

Poza tym, obok zalet tej metody istnieją również wady. Ewentualne możliwe działania uboczne to  między innymi: przeziębienie, zapalenie zatok, zapalenie ucha, podrażnienie skóry czy uszkodzenia naskórka.

 

Lidia Lipińska

 

 

Źródła
  1. Dermed, “Oksybrazja — nowość w odmładzaniu i rewitalizacji skóry” [online] Dostępny na: http:// www.labc.pl (dostęp 19.08.2013)
  2. Le Beute Clinique, “Oxybrazia” [online] Dostępny na: http://www.dermed.pl (dostęp 19.08.2013)
  3. Ławińska E., “Oxybrazja” [online] Dostępny na: http:// kosmetologia.com.pl (dostęp 19.08.2013)
  4. Łuczkiewicz I., “Oksybrazja”  http://www.dermatolog.com.pl (dostęp 19.08.2013)
KOMENTARZE
news

<Luty 2025>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Newsletter