Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Tlenki siarki, azotu, metale ciężkie atakują naszą skórę. Jak się bronić?
Nasza skóra codziennie narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Wiatr, smog czy nawet dym papierosowy, a także smażenie negatywnie wpływają na nasz naskórek. Jak podkreślają eksperci, istnieją nowoczesne rozwiązania pomagające chronić skórę.

 

 

 

Smog, który jest zmorą wielkich miast nie pochodzi już tylko z zanieczyszczeń przemysłowych. Skóra ma więc poważne problemy z zachowaniem normalnych funkcji, takich jak: produkcja kolagenu, namnażanie fibroblastów, utrzymywanie włókien w prawidłowej kondycji (powinny być elastyczne, tymczasem pod wpływem czynników środowiskowych sztywnieją). Badania potwierdzają szkodliwy wpływ np. tlenku azotu na przebarwienia na skórze i powstawanie tzw. plam starczych. Z kolei ozon jest odpowiedzialny za przyśpieszone powstawanie zmarszczek i ich głębokość oraz niwelowanie działania naturalnych antyutleniaczy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na stan naszej skóry wpływają także urządzenia elektroniczne.

– Smog eklektromagnetyczny penetruje skórę głębiej niż promieniowanie ultrafioletrowe, dlatego też jest w stanie ingerować w komórki. Jest to smog, którego nie widzimy – tzw. światło niebieskie, które jest emitowane przez laptopy, smartfony, komutery czy telewizory. Dużo przebarwień skóry powstaje przez działanie smogu eklektromagnetycznego – mówi Katarzyna Słupska, kosmetolog.

Zdaniem ekspertów w ochronie naszej skóry mogą pomóc specjalne kremy np. z biodegradowalnym biopolimerem, który tworzy na powierzchni skóry trójwymiarową strukturę, pełniącą funkcję tarczy ochronnej, m.in. przed zanieczyszczeniami powietrza, wiatrem czy negatywnym działaniem klimatyzacji. Z drugiej strony stanowi doskonałą bazę dla pozostałych składników aktywnych m.in mikrosferycznego kolagenu, który penetruje głębsze warstwy naskórka, a wiążąc wodę pęcznieje, dając natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek, w dłuższej perspektywie nawilżając skórę.

– Warto korzystać z produktów, które gwarantują nie tylko dobre nawilżenie, ale także zabezpieczają naszą skórę, przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dla przykładu biopolimery zabezpieczają nas przed smogiem, zanieczyszczeniami czy temperaturą. Biopolimer tworzy swoistą siatkę ochronną, a jednocześnie jest nośnikiem dla innych składników aktywych, które wnikając w te struktury utrzymują się dłużej na powierzchni skóry i lepiej działają – zanzacza Justyna Korzeń, dyrektor do spraw rozwoju w Celther Polska.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter