Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Skarby z laboratorium – pył diamentowy w kosmetykach
Skarby z laboratorium – pył diamentowy w kosmetykach

Diamenty nie muszą kojarzyć się tylko z drogą biżuterią. Odkryciem kosmetycznym jest pył diamentowy, często  stosowany w formulacjach – można go znaleźć w recepturach popularnych marek. Jest surowcem znanym nie od dziś – starożytni wierzyli, że diament jest łzą bogów o nadprzyrodzonych właściwościach. A więc co go wyróżnia i jakie ma właściwości?

 

 

Diament posiada silny połysk, spowodowany wysokim współczynnikiem załamania światła. W kryształach diamentu można znaleźć wiele pierwiastków – dwutlenek węgla, azot, bor, tlenek żelaza, różne formy krzemionki. Jego największym walorem kosmetycznym jest niespotykany, migotliwy błysk. Współcześni kosmetolodzy chętnie sięgają po pył diamentowy, stosując go jako cenny dodatek, zarówno do kosmetyków upiększających, jak i pielęgnacyjnych. Pył diamentowy odmładza wygląd skóry oraz wspomaga regenerację. Dodawany jest głównie do kosmetyków, które mają rozświetlić skórę, włosy lub paznokcie.

Diament, jako symbol luksusu, z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji ekskluzywnych kosmetyków. Pył diamentowy można spotkać w najlepszych kremach, pudrach oraz wszelkich kosmetykach kolorowych. Doskonale mineralizuje skórę, stymulując mikrocyrkulację, dzięki czemu twarz odzyskuje młody oraz świeży wygląd. Stanowi również świetną ochroną przed promieniami UV, gdyż odbija światło. Spektakularny, migotliwy błysk, który jest charakterystyczną cechą pyłu diamentowego i odróżnia go od innych surowców rozświetlających, daje dodatkowo efekt odmłodzenia. Powyższe właściwości sprawiają, że składnik ten najczęściej dodawany jest do kosmetyków anti-aging oraz przeznaczonych do pielęgnacji skóry wokół oczu. Można go również spotkać w peelingach, wykorzystywanych w mikrodermabrazji, gdyż może stanowić ścierniwo. Drobiny, powstające przy szlifowaniu diamentu na brylant, są najmniejszymi cząsteczkami, jakie można zastosować w peelingu, dlatego są najmniej inwazyjne dla skóry, a jednocześnie cechują się znakomitymi właściwościami oczyszczającymi.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/diament-brokat-iskra-642131/

KOMENTARZE
news

<Luty 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Newsletter