Przeczytaj również:
Dobór opakowania, a stabilność produktu kosmetycznego
Zgłaszanie działań niepożądanych kosmetyków zdefiniowane w Rozporządzeniu 1223/2009
Kosmetyczny scale- up, czyli problemy technologiczne podczas wdrażania emulsji kosmetycznych
Zastosowanie kwiatu w medycynie chińskiej
Roślina była od wieków stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej głównie ze względu na jej właściwości przeciwzapalne. Okłady z liści Hoya Lacunosa były lekarstwem na rany i oparzenia, natomiast wywar z całej rośliny stosowany w leczeniu podrażnienia skóry, lub ukąszeń owadów.
Zawartość aktywnych związków chemicznych
Roślina zawiera 3 grupy związków chemicznych odpowiedzialnych za jej właściwości:
- Terpeny- działanie antybakteryjne i kojące
- Flawony- działanie antyoksydacyjne oraz poprawiające mikrokrążenie
- Fitosterole- działanie nawilżające, regenerujące oraz antyoksydacyjne
Zastosowanie ekstraktu z Hoya Lacunosa w kosmetyce
Roślina uprawiana jest w gospodarstwach specjalizujących się w jej uprawie. Jest idealna do pielęgnacji skóry lub jej rozświetlenia. Z tego względu stosowana jest do kosmetyków kolorowych do delikatnego makijażu, tzw. nude make-up, w BB kremach, lekkich piankach oczyszczających, mleczkach i tonikach do demakijażu. Dzięki niej skóra odzyskuje naturalny blask, jest nawilżona i gładka. Surowiec może być stosowany w stężeniu max. 10%. Poniżej przykładowa formulacja rozświetlającej mgiełki do twarzy zawierającej Crodarom Porcelain Flower.
Metoda wykonania
Rozpuścić gumę ksnatnatową w wodzie ogrzanej do temp. 50 ° C mieszając na mieszadle. Po całkowitym uwodnieniu gumy dodawać składniki fazy B nieustannie mieszając, ogrzewać do temp. 750 C. Utrzymywać temperaturę w ciągu kilku minut, następnie ochłodzić do temp. 400 C stale mieszając. W temp. 400C dodać składniki fazy C. Jeśli to koniecznie uregulować wartość pH za pomocą kwasu mlekowego.
Monika Krzyżostan
Źródła:
Materiały dostarczone przez firmę Croda Poland Sp. z o.o.
KOMENTARZE