Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Podróbki perfum groźne dla zdrowia?!
Agata Lebiedowska, 13.02.2014 , Tagi: perfumy, kancerogeny, mocz
Podróbki perfum groźne dla zdrowia?!
Nawet jeśli podróbka perfum pachnie dokładnie tak jak oryginał, może narazić nas na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Podróbki perfum sprzedawane są w internecie na ulicach i targach. Blisko 10 procent wszystkich zapachów na rynku uznano za podrobione. Ilość podrabianych zapachów przestraszyła pracowników służby zdrowia. Okazało się, że pewne substancje zawarte w podróbkach mogą szkodzić naszemu zdrowiu.

Opakowanie podróbki może wydawać się podobne do oryginału, jednak jej zawartość znacznie się różni  i może poważnie zaszkodzić naszej skórze. Federal Bureau of Investigation (FBI) wraz z Narodowym Centrum do spaw praw własności intelektualnej (National Intellectual Property Rights Center) zjednoczyły swoje siły aby ustrzec opinię publiczną oraz konsumentów przed fałszywymi perfumami.

 

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez FBI, fałszywe kosmetyki, takie jak perfumy, szminki i tusze do rzęs, często zawierają wysoki poziom aluminium i bakterii. Produkty te mogą również zawierać zwiększone ilości karcynogenów w tym arsenu, berylu i kadmu. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) perfumy podrobione, zawierające di (2-etyloheksyl) (DEHP), zostały sklasyfikowane jako czynnik rakotwórczy, który uważany jest za jeden z najbardziej toksycznych dla ludzi.

Wśród najbardziej niepokojących danych z raportu FBI, fałszywe perfumy i wody kolońskie zawierają  czasem dodatek moczu, co w niektórych przypadkach może prowadzić do podrażnień skóry w postaci wysypki. Inne szkodliwe skutki uboczne dla zdrowia obejmują: trądzik, łuszczycę, wysypki i infekcje oczu.

Co możemy często znaleźć w fałszywych zapachach? Są to składniki, takie jak płyn przeciw zamarzaniu, środki chemiczne oraz mocz, komentuje prezes Authentic Foundation Valerie Salembier.

 

Poniżej porady FBI Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

1. Opakowanie: Podróbka często naśladuje nazwę produktu, która napisana jest inną czcionką aniżeli nazwa na produkcie oryginalnym. Produkt jest również reklamowany jako "limitowana edycja” podczas gdy firma, w rzeczywistości, nie wypuściła na rynek takiej partii towaru.

2. Cennik: Fałszywe produkty są zwykle wyceniane znacznie poniżej autentycznej ceny towaru. Oprócz internetu, podrabiane perfumy są zazwyczaj sprzedawane na targach, u sprzedawców ulicznych i w kioskach.

3. Konsystencja: ciecze z fałszywych butelek wody kolońskiej lub perfum bywają różne od autentycznych .Różnią się teksturą, zapachem oraz kolorem.

Źródła

medicaldaily.com

newyork.cbslocal.com

fotografia:harpersbazaar.com

KOMENTARZE
news

<Luty 2021>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Newsletter