Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Poczuj się dobrze w swojej skórze – pielęgnacja i makijaż skóry problemowej
Poczuj się dobrze w swojej skórze – pielęgnacja i makijaż skóry problemowej

Skóra twarzy jest naszą wizytówką, dlatego chcemy, aby była zdrowa i piękna. Niestety wiele osób boryka się z różnymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy zaczerwienienia. Te niedoskonałości mogą wpływać na nasze samopoczucie i jakość życia. Dlatego ważne jest, aby zadbać o skórę problemową zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Z pomocą przychodzą odpowiednio dobrana pielęgnacja, w ramach codziennej rutyny, a także stosowanie dopasowanych do potrzeb skóry produktów do makijażu.

 

Pierwszym krokiem jest właściwy dobór preparatów. Warto kierować się przede wszystkim tym, jaki mamy rodzaj skóry czy problem dermatologiczny. To pozwala zapewnić optymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Poza wizytą u dermatologa należy wziąć pod uwagę konsultację z farmaceutą, który, dzięki wiedzy o dermokosmetykach dostępnych w aptece, może pomóc w doborze produktów. – Farmaceuta w swojej codziennej pracy spotyka pacjentów z wszelkimi dolegliwościami, w tym mniejszymi i większymi problemami skóry. Szczególnie obszar, jakim jest wygląd, wymaga wykazania się nie tylko kompetencjami, ale także dużą delikatnością i wrażliwością w kontakcie z pacjentem. Apteka jest miejscem łatwo dostępnym, gdzie otwartość pacjenta i zaufanie do farmaceuty pozwalają na zbudowanie gruntu do konstruktywnej rozmowy. Wówczas wiedza aptekarza dotycząca skóry i jej problemów, a także znajomość produktów dostępnych w aptece mogą przynieść skuteczne rozwiązania – wyjaśnia Daria Wielogórska-Rutka, farmaceutka.

Problemy skóry twarzy występują dość powszechnie. Z przeprowadzonych przez ekspertów badań wynika, że osoby zmagające się z trądzikiem mogą doświadczać stygmatyzacji ze strony swojego otoczenia i określają tę dolegliwość jako utrudniającą relacje międzyludzkie. W populacji osób cierpiących na trądzik ten problem dużo częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Za najbardziej dotkliwe uznano wpatrywanie się w skórę twarzy i postrzeganie jej jako mniej atrakcyjną przez osoby, których tego typu zmiany skórne nie dotyczyły [1].

Źródła

[1] M. Szepietowska, A. Dąbrowska, B. Nowak, K. Skinderowicz, B. Wilczyński, PK Krajewski, A. Jankowska-Konsur, Facial acne causes stigmatization among adolescents: A cross-sectional study, J Cosmet Dermatol2022; Dec;21(12):6815-6821.

Informacja prasowa LoveBrands Group

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/makija%C5%BC-kosmetyki-pi%C4%99kno-p%C4%99dzle-3907712/

KOMENTARZE
Newsletter