Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Oxybrazja - złuszczanie solą fizjologiczną.
28.03.2013

Oxybrazja to nowoczesny i bezpieczny zabieg wykorzystywany w terapii wielu niedoskonałości estetycznych. Jest to zabieg zyskujący coraz większą popularność. Aspektem, który na pewno przemawia na jego korzyść jest efekt widoczny i odczuwalny dla pacjenta już po pierwszym seansie. Można go zastosować jednorazowo lub w serii. Oxybrazja może być również skojarzona z innymi zabiegami, co daje szeroką możliwość kreowania i wykorzystywania nowych trendów kosmetycznych.

Oxybrazja, polega na złuszczaniu powierzchownych warstw naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej i powietrza, emitowanego pod wysokim ciśnieniem. Jest to zabieg, który odczuwa się jako „zimny i mokry”. Oxybrazja stanowi alternatywę dla innego rodzaju złuszczań wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych, np. mikrodermabrazjji, tradycyjnych peelingów czy zabiegów z kwasami. Złuszczanie za pomocą soli fizjologicznej skierowane jest prawie do każdego rodzaju cery, nawet naczyniowej. Możliwe jest to dzięki indywidualnemu dobraniu parametrów aparatury do problemu i potrzeb skóry. Należy wspomnieć, że zabieg jest sterylny, ponieważ dysza nie dotyka skóry pacjenta. Oxybrazja jest bezpieczna i nie ma przeciwwskazań do stosowania jej nawet u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Zabieg wykonuje się w celu oczyszczenia, wygładzenia powierzchni skóry, spłycenia zmarszczek i zmniejszenia widoczności porów oraz plam pigmentacyjnych pojawiających się przy fotostarzeniu. Polecany jest dla skór potrzebujących dotleniania, a więc jest idealny dla tzw. cer palaczy. Zabieg można wykonać w serii lub jako jednorazowy zabieg „bankietowy”. Jeżeli chodzi o serię, to jest to standardowo 1 zabieg tygodniowo w liczbie od 3 do ok. 6 – 7 lub do osiągnięcia zadowalającego efektu kosmetycznego.

Oxybrazja ma wielokierunkowe działanie. Dzięki temu, że jest zabiegiem przebiegającym na „mokro” jednocześnie nawilża skórę. Ruchy jakie wykonuje specjalista przypominają masaż, a co za tym idzie zwiększa się metabolizm komórkowy, szybciej usuwane są toksyny z komórek, skóra jest lepiej dotleniona, odżywiona. Fibroblasty są mobilizowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu zabieg jest jedną z metod odmładzania. Efekty widać już po pierwszym seansie. Cera jest zdecydowanie gładsza, wyrównuje się jej koloryt, jest lepiej nawilżona, rozjaśniona, napięta. Warto połączyć oxybrazję z profesjonalną pielęgnacją gabinetową składającą z kilku etapów zamiast tradycyjnego peelingu. Przez tak przygotowaną skórę, sukcesywnie wnikną substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych, a taki jest właśnie cel tych kosmetyków. Chodzi o to, aby to co jest cenne miało szansę przeniknąć przez warstwę rogową naskórka, dostać się głębiej i tam zadziałać.

Jeżeli chodzi o samą procedurę wykonania zabiegu, to składa się on z kilku kroków. Przed zabiegiem przeprowadzony zostaje wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, a są to:

       - infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne skóry objętej zabiegiem,

       - wirus opryszczki,

       - choroby zatok,

      - łuszczyca,

      - przeziębienie,

- gorączka,

- nowotwory,

- otarcia naskórka i przerwana ciągłość skóry,

- stany ropne i zapalne skóry

- astma,

- choroby autoimmunologiczne,

- trądzik różowaty,

- liczne znamiona,

- choroby ogólnoustrojowe,

- leczenie lekami światłouczulającymi (np. retinoidy),

- świeże blizny.

Kosmetolog po wykonaniu demakijażu, ocenia stan skóry pacjenta; jej rodzaj (np. czy jest to skóra tłusta, czy normalna) i na tej podstawie ustawia parametry urządzenia. Następnie wykonywany jest peeling enzymatyczny. Po jego zmyciu, przechodzi do głównej fazy zabiegu. Sama oxybrazja trwa około 30 min. zależy to m.in. od powierzchni zabiegowej.

Po zakończeniu, następuje tonizacja i zastosowanie kremu dobranego odpowiednio do rodzaju cery lub realizacja dalszej ścieżki pielęgnacyjnej, np. nałożenie maski algoplastycznej czy serum. Modne ostatnio jest prowadzenie terapii skojarzonych, dzięki czemu efekt terapeutyczny osiągany jest szybciej, za pomocą łączenia różnych metod. Jeśli chodzi o oxybrazję, dobry skutek przyniesie połączenie jej np. z mezoterapią bezigłową. Oxybrazja usunie martwy naskórek, dzięki czemu „utoruje” drogę składnikom aktywnym zawartym w preparatach wprowadzanych do skóry za pomocą mezoterapii.

Po zabiegu należy chronić skórę przed promieniowaniem UV stosując filtry minimum 30 SPF.

Warto przyjrzeć się tej metodzie zabiegowej i z niej skorzystać, zwłaszcza że pozwala ona uzyskać wiele korzyści w jednym czasie.

 

Katarzyna Hajduczenia

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2024>

pnwtśrczptsbnd
25
26
27
28
LSOS Summit 2024
2024-11-28 do 2024-11-29
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter