Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nutrikosmetyki w podejściu „in&out” – nowa era codziennej pielęgnacji
Nutrikosmetyki w podejściu „in&out” – nowa era codziennej pielęgnacji

Słowo „nutrikosmetyki” jest coraz bardziej popularne zarówno wśród konsumentów, jak i w środowisku naukowym. Obroty tego segmentu rynku wciąż rosną, a prognozy światowe przewidują obroty na poziomie ponad 12 mld dol. do 2030 r., notując CAGR powyżej 8% w okresie 2022-2030 [1].

 

 

 

Nutrikosmetyki, jako jedna z kategorii szerszego sektora suplementów diety, wspaniale wpasowują się w holistyczną koncepcję zdrowia, łącząc stan wewnętrznego dobrego samopoczucia z pielęgnacją urody. Konsumenci bardziej niż kiedykolwiek poszukują rozwiązań spowalniających oznaki starzenia się za pomocą mniej inwazyjnych i wymagających zabiegów niż medycyna estetyczna, które można łatwo zintegrować z codzienną rutyną higieny osobistej i osiągnąć rezultaty w krótkim czasie. Do najczęściej spotykanych nutrikosmetyków należą: biotyna i witamina C, peptydy kolagenowe, kwas hialuronowy, probiotyki i ekstrakty roślinne o silnym działaniu przeciwutleniającym, które mogą występować w suplementach w postaci kapsułek, tabletek, proszków czy napojów.

ROELMI HPC stworzyło specjalną linię składników nutraceutycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry, ciała i włosów od wewnątrz, opracowując zupełnie nowe podejście techniczno-naukowe skupiające się na funkcjonalności składników. Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwoliło osiągnąć najwyższy poziom czystości i skuteczności ze szczególnym uwzględnieniem korzyści biologicznych. Badania ROELMI HPC w zakresie składników biotechnologicznych i podejście oparte na innowacjach zaowocowało stworzeniem linii hialuronianów najnowszej generacji HA Tech 2.0® o pełnym spektrum. Technologia Full Spectrum polega na modulacji poszczególnych etapów procesu biofermentacji, gdzie następują precyzyjne zmiany temperatury, ciśnienia i czasu. Precyzyjnie otrzymane w celu uzyskania określonego spektrum hialuronianów polimery o różnej wielkości cząsteczek działają synergicznie, tak jak fizjologicznie dzieje się to w organizmie.

ExceptionHYAL® Star to nutrikosmetyczne rozwiązanie ROELMI HPC przeznaczone dla pielęgnacji urody i działania anti-aging od wewnątrz. Surowiec ten dzięki licznym badaniom klinicznym i innowacyjnemu podejściu do odmładzania od wewnątrz rewolucjonizuje rynek kosmetyczny. Jest to składnik biotechnologiczny oparty na szerokim i specyficznym spektrum mas cząsteczkowych hialuronianów (HA), który zapewnia bardziej kompleksowy i skuteczniejszy sygnał dla komórek. Ten tzw. efekt „fine-tuning” (ang. dostrajanie) różni się od ograniczonego przenikania, w którym pośredniczą standardowe hialuroniany, zapewniając szybką i długoterminową skuteczność. ExceptionHYAL® Star zwiększa fizjologiczną produkcję HA, poprawiając nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry oraz znacząco redukując zmarszczki [2,3]. ROELMI HPC obserwuje świat natury z prawdziwą ciekawością i dogłębnym zaangażowaniem, wybierając najlepsze rośliny, aby stworzyć wysoce skuteczne składniki dla zdrowia i urody ludzi.

Linia SelectSIEVE® i Beaulixir®, zaprojektowane w celu zachowania właściwości naturalnych składników, to gama naukowo przebadanych kompleksów botanicznych, zdolnych do modulowania określonych warunków i dyskomfortów w życiu codziennym. Dzięki specyficznemu procesowi selekcji są w stanie oddziaływać na kilka komórkowych kaskad biochemicznych, co skutkuje pełną i dobrze zdefiniowaną aktywnością.

SelectSIEVE® Rainbow, będąc silnym przeciwutleniaczem i stymulatorem mikrokrążenia, jest efektywnym wsparciem w przypadku redukcji cellulitu, zatrzymywania wody [4], a także cieni i obrzęków pod oczami. Jak przypomina nazwa produktu, jest to tęcza kolorów i aktywnych składników, takich jak: flawonoidy, antocyjany, błonniki i enzymy, pochodzące z czarnego ryżu, owoców cytrusowych, kiwi i ananasa, mądrze połączone, aby wykazywać pełną aktywność na skórze, żyłach i naczyniach włosowatych. Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych technologii otrzymywania, rośliny zachowują naturalną strukturę substancji czynnych i bioaktywność związków aktywnych, spełniając w ten sposób kluczowe trendy rynkowe wegańskiego pochodzenia.

Beaulixir® to synergistycznie działający olejowy składnik złożony z nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz fitosteroli z siemienia lnianego, pszenicy, palmy sabałowej, ogórecznika, sosny i żyta, stworzony w celu promowania wzrostu i zdrowia włosów, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Udowodniono, że zmniejsza wypadanie włosów i redukuje inne zaburzenia w skórze głowy. Pomaga stymulować wzrost i wygląd włosów, zwiększając ich gęstość i grubość. Skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów u osób dotkniętych łysieniem androgenowym (AGA) i łysieniem typu kobiecego (FPHL), ponadto jest aktywny w przypadku łysienia telogenowego, spowodowanego nadmiernym stresem, menopauzą, ciążą i karmieniem piersią. Wreszcie mechanizm jego działania pomaga redukować przetłuszczanie się włosów i skóry [5].

Wszystkie te dowody kliniczne sprawiają, że składniki ROELMI HPC są cennym wyborem nutrikosmetycznym, by odpowiednio zintegrować codzienną pielęgnację konsumentów w każdym wieku, na całym świecie, którzy chcą zapobiegać starzeniu się skóry oraz pielęgnować włosy za pomocą osiągnięć nowoczesnej biotechnologii i bogactwa naturalnych składników aktywnych. 

Autorka: Sylwia Falk, Technical Sales Manager, Nutraceutical Department, amita Health Care Polska Sp. z o.o.

Źródła

[1] https://www.futuremarketinsights.com/reports/ nutricosmetics-market

[2] Michelotti A, Cestone E, De Ponti I, Pisati M, Tursi F. “Oral intake of a new hyaluronan improves skin profilometry and ageing factors: a randomized, double-blind, placebo controlled clinical trial”. The European Journal of Dermatology (EJoD), 2021.

[3] Carlomagno F, Roveda G, Michelotti A, Ruggeri F, Tursi F. “Anti-Skin-Aging Effect of a Treatment with a Cosmetic Product and a Food Sup¬plement Based on a New Hyaluronan: A Randomized Clinical Study in Healthy Women”. Cosmetics 2022.

[4] Nobile, V., et al. (2020). In Vitro and In Vivo Study on Humans of Natural Compound Synergy as a Multifunctional Approach to Cellulite-Derived Skin Imperfections. Cosmetics, 7(2), 48.

[5] Zanzottera et al., “Efficacy of a Nutritional Supplement, Standardized in Fatty Acids and Phytosterols, on Hair Loss and Hair Health in both Women and Men”. Journal of Cosmetology & Trichology 2017.

Fot. Licencja Bio-Tech Media

KOMENTARZE
news

<Luty 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Newsletter