Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowy aktywny surowiec firmy Mibelle
16.02.2006
Szwedzka firma Mibelle AG Biochemistry - specjalista w opracowywaniu nowych aktywnych surowców, wypuściła na rynek AquaCacteen.
To ekstrakt z kaktusa przeznaczony dla suchej i wrażliwej skóry oraz PerfectionPeptide P3 – biomimetyczną substancję aktywną o właściwościach peelingujących oraz odmładzających skórę.

AquaCacteen – ekstrakt z kaktusa dla skóry wrażliwej i suchej. Kaktus Opuncja to powszechnie wykorzystywany w Meksyku suplement dietetyczny przyczyniający się do utraty zbędnych kilogramów. Wykorzystywany jest również w leczeniu stanów zapalnych oraz w produktach uśnieżających ból. Surowiec kosmetyczny – AquaCacteen – zawiera oczyszczone składniki Opuncji, które mają na celu zapewnienie długotrwałego nawilżenia skóry. Cechą szczególną tego surowca jest to, iż zachowuje on swoje właściwości nawet w aplikacjach, które wymagają spłukiwania. AquaCacteen ma również nadzwyczajne właściwości wygładzające. Surowiec ten został opracowany by zapobiec depolaryzacji komórek nerwowych z powodu stresu. Może on znaleźć swoje zastosowanie w produktach takich jak olejki do opalania czy produkty do pielęgnacji skóry. Właściwości: - Koi wrażliwą i sucha skórę - Zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie - Regeneruje - Chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi PerfectionPeptide P3 - biomimetyczny peeling aktywny do odnowy skóry. Łuszczenie się skóry to bardzo często pierwsza oznaka obumierania zestarzałych komórek stratum corneum. Proces ten jest nieodłącznym elementem odnawiania się naskórka. PerfectionPeptide P3 to trójpeptyd stymulujący naturalny proces łuszczenia się starzejącej się skóry. Proces ten w miarę upływu czasu słabnie i stanie się niehomogeniczny, co prowadzi do wydłużenia czasu odnowienia się naskórka oraz do wysuszenia oraz marszczenia się skóry. PerfectionPeptide P3 zapewnia efekt biomimetycznego peelingu bez naruszenia naturalnej bariery skóry, a zatem nie wywołuje podrażnień, które zazwyczaj powstają przy peelingach chemicznych. Właściwości: - Odmładza skórę po przez proces łuszczenia - Wygładza oraz ujednolica skórę - Poprawia wygląd zniszczonej słońcem skóry

Oprac. Katarzyna Walczak. Źródło: Mibelle AG Biochemistry

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter