Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowa linia DOUCEUR MARINE dla cery wrażliwej
12.06.2006
Głównym objawem podrażnienia naszej skóry są: zaczerwienienie, wysypka i szczypanie skóry. W laboratoriach francuskiej marki PHYTOMER prowadzono badania nad właściwościami łagodzącymi te objawy, którymi odznaczają się wybrane substancje morskie.


  • Woda morska, która przechodzi przez różne warstwy geologiczne zanim znajdzie się na powierzchni ziemi, na wybrzeżu Atlantyku we Francji. Jej pH wynosi 7, czyli jest zbliżone do pH skóry, co zapewnia dobrą tolerancję przez skórę. Dzięki swojemu pochodzeniu, woda ta bogata jest w określone minerały i elementy oligoceńskie, co powoduje, że bardziej odpowiada skórze wrażliwej, ponieważ zawiera więcej kationów, takich jak Ca2+ (własności łagodzące), Mg2+ (natlenienie), Si2+(odbudowa). DZIAŁANIE: Zmniejsza zaczerwienienie i poczucie swędzenia przez ograniczenie uwalniania czynników sprzyjających zapaleniu (histamina i Interleukina 1a)
  • Phycosaccharide Al czyli oligosacharydy pozyskiwane z membrany liści brunatnej algi Laminaria Digitata, rosnącej w formie podwodnych lasów algowych u wybrzeży Bretanii i w Morzu Barentsa. Membrana ta, nazywana “skórą algi”, posiada niezwykłe właściwości ochronne. DZIAŁANIE: Przeciwzapalne, ograniczenie zaczerwienienia
  • Koncentrat Coralline, na bazie czerwonej, tropikalnej algi o tej samej nazwie. DZIAŁANIE: Pomaga przeciwdziałać rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, powodującemu miejscowe zaczerwienienia.
  • Tonik łagodzący Ciste, na bazie rośliny Cistus Ladaniferus występującej na wybrzeżach basenu Morza Śródziemnego (polska nazwa: czystek ladanowy). DZIAŁANIE: Wspiera uwalnianie beta-endorfin przez skórę – właściwości relaksacyjne.

W skład nowej linii kosmetyków marki PHYTOMER dla cery wrażliwej DOUCEUR MARINE wchodzi aksamitny krem do twarzy oraz budyniowa maska do twarzy. Nowe kosmetyki marki PHYTOMER z linii DOUCEUR MARIN są dostępne od czerwca 2006 w Perfumeriach Marionnaud oraz gabinetach kosmetycznych autoryzowanych przez tę markę w Polsce.

KOMENTARZE
Newsletter