Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Na ratunek skórze z problemami trądziku i łuszczycy
Na ratunek skórze z problemami trądziku i łuszczycy
Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów firma LEK-AM stworzyła linię specjalistycznych kosmetyków pielęgnacyjnych o nazwie Pellevita. Preparaty przeznaczone są dla osób ze skórą skłonną do łuszczycy –Pellevita Urea i Pellevita Kera oraz zmian trądzikowych –Pellevita Acne. Co wyróżnia nową serię kosmetyków specjalistycznych? Linię Pellevita opracowali lekarze dermatolodzy i dostępna jest jedynie w aptekach. Receptura preparatów pozwoliła na uzyskanie niezwykle lekkiej konsystencji, która łatwo i szybko się wchłania oraz umożliwia skórze swobodne oddychanie.

Słowo łuszczyca (łac. psoriasis) pochodzi od greckiego słowa psora, które tłumaczy się jako świąd czy łuskę. Łuszczyca to jedna z nieuleczalnych, problematycznych chorób skóry, która nie jest zakaźna, ale powodująca dyskomfort w życiu codziennym. Dotyczy około 1-3% populacji.  Pierwszy wysiew łuszczycy może wystąpić w każdym wieku, jednak są 2 szczyty  pojawienia się pierwszych objawów: przed 20 - 30 rokiem życia oraz między 50. i 60. rokiem życia. U ok. 75% pierwszy wysiew łuszczycy pojawia się przed 40. rokiem życia. 83% chorych  ma suchą skórę, urata wody (TEWL - transepidermal water loss) jest ok. 10 do 20 razy większa niż u osoby zdrowej. Zmiany w postaci żywoczerwonych blaszek, pokrytych srebrzystymi łuskami występują zazwyczaj symetryczne są dobrze odgraniczone, pojawiają się zarówno w okolicach łokci, kolan, skóry głowy jak i w okolicach twarzy, paznokci oraz wierzchniej części dłoni.  Zmiany czasem obejmują  znaczną powierzchnię ciała, mogą być przyczyną stygmatyzacji chorego. U znacznego odsetka wystapuje świąd zwłaszcza w okresie remisji.

Choroba związana jest z zaburzeniami systemu immunologicznego i jest uwarunkowana genetycznie. Leczenie zmierza do uzyskania równowagi oraz  kontroli nad łuszczycą, ale wszelkiego rodzaju sytuacje środowiskowe: stres, niewłaściwe stosowanie środków chemicznych, czynniki fizyczne, infekcje mogą powodować zaostrzenie zmian skórnych. Łuszczycę opanowuje się długotrwałą terapią lekami ogólnymi i stosowanymi miejscowo a także   odpowiednimi zbiegami między innymi fototerapią. Odpowiedni tryb życia, zdrowa dieta i pielęgnacja skóry również wpływają na złagodzenie objawów. Bardzo istotne jest odpowiednie złuszczanie, zmiękczanie i nawilżanie  skóry, o którym  chorzy bardzo często zapominają. Dlaczego jest to takie ważne? Sucha skóra ma zwiększoną zdolność do łuszczenia się, ściągania i świądu co  powoduje nasilenie objawów choroby. - Osoby borykające się z problemami skórnymi potrzebują produktów leczniczych, jak i specjalistycznych kosmetyków pielęgnacyjnych.  Nowa seria produktów Pellevita jest odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów – tłumaczy Małgorzata Loster, Starszy Kierownik Produktu w Przedsiębiorstwie Farmaceutycznym  LEK-AM Sp. z o.o.  

Pellevita Urea to krem pielęgnacyjny, a Pellevita Kera – lotion pielęgnacyjny. Składniki zawarte w obu preparatach intensywnie nawilżają, zmiękczają, regenerują. Krem pielęgnacyjny Pellevita Urea  spełnia wymagania specjalistycznego kosmetyku przeznaczonego do skóry z objawami łuszczycy, rogowaceniem dłoni i stóp oraz w przypadku kłopotów z wyjątkowo suchą  czy szorstką skórą. Zawiera on mocznik i  kwas salicylowy, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona  i zregenerowana. Krem szybko się wchłania,  jest wydajny oraz ma lekką konsystencję. Mocznik  stanowi jeden ze składników NMF (ang. Natural Moisturizing Factor), czyli naturalnego czynnika, który wykazuje działanie nawilżające. Odpowiada  on między innymi za utrzymanie właściwego nawilżenia warstwy rogowej naskórka. Zastosowany w kremie Pellevita Urea kwas salicylowy, ułatwia penetrację warstwy rogowej naskórka, a poprzez usuwanie zbędnych warstw zrogowaciałych komórek, delikatnie reguluje odnowę komórkową skóry. Specjalistyczny lotion pielęgnacyjny Pellevita Kera  wpływa na poprawę stanu owłosionej skóry głowy z objawami łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry. Lotion Pellevita Kera został opracowany, aby poprawić nawilżenie i gładkość skóry. Dzięki lekkiej, nienatłuszczającej konsystencji  nie pozostawia tłustego filmu co przy owłosionej skórze głowy jest istotne, a bezzapachowa formuła minimalizuje odczyny alergiczne. Oprócz mocznika i kwasu salicylowego lotion zawiera kwas  glikolowy, który działa keratolitycznie, czyli zmiękcza, a następnie złuszcza warstwę rogową naskórka.  Nieocenioną zaletą kwasu glikolowego jest wspomaganie odnowy i regeneracji skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za syntezę m.in. kolagenu i elastyny. Ponadto działa nawilżająco, rozjaśnia plamy pigmentacyjne i przebarwienia. Do tej samej grupy kwasów co  kwas glikolowy należy kwas mlekowy.  Ten składnik lotionu Pellevita Kera także działa nawilżająco, wybielająco, co więcej zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Łatwo i szybko pozwala wiązać wodę, a także wykazuje działanie keratolityczne, przez co wspomaga odnowę skóry.

 

Podobnie jak osoby zmagające się z łuszczycą, tak i osoby walczące z trądzikiem nie mają łatwego życia. Trądzik pospolity (łac. acne vulgaris) pojawia się u 40% populacji w okolicy 13-15 roku życia. W Europie dotyka 70-87% populacji. Przyczyną jest między innymi duża aktywność gruczołów łojowych, gospodarka hormonalna, hiperandrogenizm, wzrost progesteronu, wzmożona keratynizacja ujść mieszków włosowych , nieprawidłowy skład łoju oraz uwarunkowania genetyczne.

 Trądzik pospolity umiejscowiony jest zazwyczaj w okolicach łojotokowych takich jak: twarz z tzw. strefa T (broda, nos, czoło), plecy między łopatkami, dekolt, okolica przedmostkowa , ramiona. Problem zmian trądzikowych przez większość, w zależności od stopnia nasilenia, uważany jest za dokuczliwy lub bardzo poważny.  Trądzik pospolity charakteryzują takie zmiany jak: zaskórniki zwane comedo  (mogą być otwarte lub zamknięte) oraz zmiany zapalne takie jak krosty , grudki, guzy i cysty. Specjalistyczny krem pielęgnacyjny Pellevita Acne zawiera kwas azelainowy, który ma działanie  przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, poza tym zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych.  Nie tylko kwas azelainowy i jego zbawienny wpływ na złuszczanie, wygładzanie czy koloryt skóry wyróżnia produkt Pellevita Acne . Krem dodatkowo zawiera  pantenol, który  łagodzi podrażnienia oraz regeneruje uszkodzony naskórek. Pantenol wykazuje także działanie przeciwzapalne,  nawilża skórę nadając jej miękkość i elastyczność. Pellevita to linia produktów pielęgnacyjnych w postaci kremów i lotionu, które są wygodne w aplikacji, wydajne i szybko się wchłaniają nie pozostawiając tłustej warstwy. Dostępne są w aptekach w wygodnych, ekonomicznych opakowaniach.

Oferta produktowa Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego  LEK-AM Sp. z o.o. opiera się  na preparatach o najwyższej jakości i wysokiej skuteczności. Filozofia spółki całkowicie przekłada się na działania, dzięki którym oferuje się lekarzom, farmaceutom, pacjentom i konsumentom produkty odpowiadające ich potrzebom.  Firma stopniowo zwiększa swoje moce produkcyjne, a   nowoczesny zakład i laboratorium wyposażone są w aparaturę najnowszej generacji, odpowiadającą europejskim standardom  spełniając wymogi Good Manufacturing Practice (GMP) oraz Good Laboratory Practice (GLP). 

Źródła

http://www.e-medycyna.net/choroby-skory/tradzik-przyczyny-wystepowania.html

KOMENTARZE
Newsletter