„Naturalny” czy „organiczny”, to cechy, które producenci chętnie akcentują w przekazach reklamowych produktów kosmetycznych. Nie mniejszą popularnością cieszą się określenia ‘”free from” czy „hipoalergiczny”. Stowarzyszenie zaprasza Państwa do dyskusji w gronie ekspertów, jak należy stosować te deklaracje, aby pozostać w zgodzie z prawem.
Organizator pragnie Państwa uwagę skierować na część warsztatową, która jest odpowiedzią na wiele zapytań wpływających do Stowarzyszenia - w programie ujęte zostały wykłady i ćwiczenia obliczeniowe w oparciu o normę ISO 16128 – poprowadzą je ekspertki, które brały bezpośrednio udział w tworzeniu normy: Anne Dux i Carmen Esteban. To właśnie norma ISO 16128 stanowi wytyczne dla określania naturalności i organiczności:
- ISO 16128-1:2016 Guidelines on technical definitions and criteria for natural and organic cosmetic ingredients and products - Part 1: Definitions for ingredients
- ISO 16128-2:2017 Guidelines on technical definitions and criteria for natural and organic cosmetic ingredients - Part 2: Criteria for ingredients and products
Do poprowadzenia konferencji i warsztatów Stowarzyszenie zaprosiło uznanych ekspertów - przedstawicieli przemysłu:
- Anne Dux (francuskie stowarzyszenie FEBEA)
- Carmen Esteban (CES Consuting, wcześniej hiszpańskie stowarzyszenie STANPA)
- Dr Geralda Rennera (Cosmetics Europe)
- Dr Iwonę Białas (Cosmetosafe Consulting)
a także przedstawiciela Głównego Inspektoratu Sanitarnego - Izabelę Burzyńską – reprezentującą Polskę w pracach Stałego Komitetu ds. Kosmetyków i Grupy Roboczej ds. Kosmetyków Komisji Europejskiej.
Omówią oni szeroko kwestie deklaracji marketingowych widzianych z różnych perspektyw – z punktu widzenia przemysłu, Safety Assessora, a także organu kontrolującego.
Konferencja odbędzie się na miesiąc przed wejściem w życie załączników III i IV Dokumentu Technicznego Komisji Europejskiej w sprawie oświadczeń dotyczących produktów kosmetycznych, wprowadzających nowe elementy w ocenie poprawności stosowania deklaracji free from i hipoalergiczny.
Do udziału w konferencji zapraszamy w imieniu Organizatora szczególnie:
- Właścicieli oraz kadrę zarządzającą firm kosmetycznych
- Pracowników Działów Kontroli Jakości
- Pracowników Działów Badawczo-Rozwojowych i Działów Wdrożeń
- Pracowników Laboratoriów
- Pracowników Działów Marketingu
Szczegółową agendę konferencji i warsztatów znajdą Państwo w załączniku.
Prosimy o zgłaszanie udziału w szkoleniu poprzez formularz: https://konferencjaiwarsztatypspkd.konfeo.com/pl/groups
Uwaga! Pracownicy firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego otrzymują atrakcyjne rabaty. Niższą cenę udziału w konferencji Stowarzyszenie gwarantuje także osobom, które dokonają rejestracji do dnia 30 kwietnia 2019 roku.
KOMENTARZE