Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kwas L-polimlekowy (Sculptra)- hit kosmetologii dermatologicznej
11.01.2012

 

Stosowany w medycynie od około 30 lat kwas polimlekowy lubkwas L-polimlekowy (Sculptra) okazał się hitem w kosmetologii dermatologicznej. Skuteczny, bezpieczny, biodegradowalny potrafi odmłodzić. Dostępny jest także w Polce.

Rys.1. Etapy działania i powstawania zmian.

Zabiegi Sculptra wykorzystują właściwości kwasu L-polimlekowego. Zwiększa objętość tkanek, pobudza produkcję kolagenu, przez co ujędrnia i pogrubia skórę. Obwiśnięcia, fałdy i bruzdy na skórze, policzki stają się pełniejsze, a twarz odzyskuje wyraźny młodzieńczy kontur. Zabieg trwa około 30 minut i polega na podaniu preparatu uwodnionego roztworu kwasu L-polimlekowego. Efekty zabiegu widoczne są już po 4-6 tygodniach, całkowita zmiana następuje po pół roku, a utrzymuje się nawet przez 2-3 lata.

W Polsce zabieg Sculptra przeprowadza m.in. Centrum WellDerm we Wrocławiu.

Sculptra to klasyczny preparat medycyny estetycznej. Stosowany jest w profilaktyce oraz w zabiegach odmładzających. W medycynie znany jest pod postacią nici chirurgicznych.

Z wiekiem pojawiają się zmarszczki, zwiotczenia, mniejsza gładkość a są one odpowiedzią na sukcesywny zanik podściółki tłuszczowej. Dotyczy to zmarszczki fałdu nosowo-wargowego, zmarszczek między brwiami i wokół kącików ust. Korygowanie owalu twarzy, usuwanie obwisłych policzków, usuwanie wklęsłości okołowargowej jest wykonywane przy użyciu tego preparatu. Preparat w postaci zawiesiny wprowadzony zostaje podskórnie. Pożądany efekt wymaga dużej ilości nakłuć, dlatego pacjentom proponuję miejscowe znieczulenie.

Sculptra działa powoli, bardzo skutecznie i długotrwale. Na spłycenie zmarszczek  wystarczy poczekać kilka tygodni. Po pomyślnej realizacji całego planu leczenia efekty mogą utrzymywać się przez ponad 2 lata. Jest to zatem zabieg dajacy długotrwałe zmiany i nie wymaga urzycia skalpela. Czy zatem nie warto zainwestować?

Wskazania do zabiegu Sculptra to mi.in.:

cienka i pomarszczona skóra twarzy

oraz innych partii ciała

głębokie fałdy nosowo-wargowe,

zmarszczki między nosem i ustami

zapadnięte, zwiotczałe policzki

zmarszczki na policzkach

zmarszczki na podbródku

zmarszczki okolic kości policzkowych

bruzdy w kącikach ust,

zmarszczki „marionetkowe”

 

Przeciwwskazania bezwzględne

ciąża i laktacja

alergia na stosowane substancje

miejscowe stany zapalne wirusowe i bakteryjne

 

 

Źródło:

 

medycyna-uroda.pl

poradnikzdrowie.pl

 

 

Magdalena Jóźwicka

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter