Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Kraków tradycyjnie został stolicą branży beauty - 36. Kongres i targi LNE dobiegły końca!
Redakcja _, 10.11.2017 , Tagi: LNE, targi kosmetyczne
Kraków tradycyjnie został stolicą branży beauty - 36. Kongres i targi LNE dobiegły końca!
36. Kongres i targi LNE w Krakowie, które odbyły się 4-5 listopada były wydarzeniem branży beauty, na którym nie mogło Was zabraknąć. Niezwykli wykładowcy z całego świata, najnowsze doniesienia z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej jednoczyły uczestników poszukujących wiedzy i innowacji. Każdy kto chce poszerzać i zagłębiać swoje umiejętności powinien tam być.

 

 

Jednym z prelegentów był Petera Jentschura, który przybliżył temat „Zakwaszenie organizmu. Wartość i rola prawidłowego ph skóry – prawdy i mity. Możliwości gabinetowe.” Jaki jest nasz metabolizm? Jakie substancje są kwasotwórcze? Co to jest wartość ph organizmu? Na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedź będąc uczestnikami wykładu. Metabolizm jest niezwykle ważną kwestią w rozumieniu tematu zwianego z zakwaszeniem organizmu. W jego skład wchodzą wszystkie pierwiastki układu okresowego a jego odczyn jest zasadowy. Aby zapewnić alkaliczność naszych płynów ustrojowych niezbędne są składniki mineralne – elektrolity. Jednak są substancje, które w szczególny sposób wpływają na obciążenie naszej wewnętrznej gospodarki, jak i narządów wewnętrznych. Należą do nich kwasy m.in.: kwas siarkowy zawarty w mięsie, wędlinach, serach, kwas fosforowy, którego spotkać możemy w coli, serze topionym, jajach czy kwas acetylosalicylowy, występujący głównie w środkach przeciwbólowych. 

W dbaniu o dobrą kondycje warto zwrócić uwagę na fakt, że sam brak ruchu jest niekorzystny dla zdrowia, ale co jest istotne - przetrenowania i nadmiernej aktywnośći fizycznej też powinniśmy unikać, gdyż powoduje to szkodliwe zmiany w naszym organizmie. Peter Jentschura twierdzi, że „kwasy i toksyny niszczą nasze ciało”. Nasz organizm próbuje radzić sobie z problemem usuwając toksyny poprzez skórę, jelita, nerki. Jednak nie jest w stanie wydalić wszystkiego, tworząc złogi i zastoje. Dlatego tak ważna jest nasza czujność względem spożywanych pokarmów, baczniejsze przyjrzenie się naszemu życiu pod względem aktywności fizycznej, stresu, który nie pozostaje obojętny dla nas.

Prezentacje firmowe to szereg zaskakujących nowości ze świata kosmetologii, medycyny estetycznej. Jednym z ciekawych prezentacji była technologia HIFU, która zdążyła już zdobyć wielu zwolenników. Jest to silnie skoncentrowana fala ultradźwiękowa o wysokiej energii odziaływująca na małym obszarze. Zabieg z użyciem nowoczesnej technologii jest bezinwazyjny, efekty widać już po pierwszej wizycie w gabinecie i co ważne - pacjent może szybko powrócić do codziennych obowiązków bez okresu rekonwalescencji.

Obok takich innowacji mogliśmy zapoznać się z różnorodną filozofią poszczególnych marek kosmetyków naturalnych, ale także poznać zabiegi z użyciem retinolu i kwasu ksymeninowego. Nie zabrakło także tematyki związanej z makijażem permanentnym, gdzie współwłaścicielka firmy Szwedo Group odpowiadała na pytania uczestników pokazu dotyczące samej techniki microbleding system oraz systemu 3- igłowej pigmentacji.

Dla wielbicielek paznokci specjalnie utworzona scena manicure’u prezentowała najnowsze zdobycze w tej tematyce. Sean Phan, międzynarodowy edukator EZ Flow i China Glaze, zaprezentował hollywoodzki manicure 3G pudrem kolorowym TruDIP by EZ Flow. Pokaz był bardzo ciekawie zrealizowany, pokazując tajniki pracy wykładowcy, a zarazem prezentację nowoczesnej stylizacji paznokci za pomocą kolorowych pudrów bez użycia lampy UV.

Pierwszy weekend listopada minął pod postacią dużej dawki wiedzy, innowacji, inspiracji przekazywanej przez wybitnych prelegentów z całego świata. Targi i kongres LNE to miejsce najnowszych doniesień ze świata kosmetologii, medycyny estetycznej, ale także czas na spotkania zarówno biznesowe, jak i służące wymianie doświadczeń osób związanych z tą dziedziną.

fot. facebook LNE

Autor: Anna Musiałek

KOMENTARZE
Newsletter