Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Relacja z 35. Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE
Relacja z 35. Międzynarodowego Kongresu i Targów LNE
Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE po raz 35. odbyły się w wiosennej edycji w dniach 1-2 kwietnia 2017 w Krakowie. Było to kolejne wydanie najbardziej prestiżowej imprezy branży beauty w Polsce. Po raz kolejny w Krakowie spotkała się cała masa profesjonalistów, wystawców, szkoleniowców i kosmetologów.

Mnóstwo zainteresowanych osób zawitało do Krakowa, aby poszerzać zakres swoich wiadomości oraz umiejętności dotyczących branży beauty. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy na żywo zarówno makijaży, zabiegów pielęgnacyjnych oraz korzystania ze specjalistycznej aparatury.

Innowacją tego wydania LNE był odbywający się po raz pierwszy Europejski Kongres Spa, który stanowi najważniejsze wydarzenie edukacyjne, podczas ktorego spotykają się najwięksi profesjonaliści, dyrektorzy i menadżerowie z branży wellness, spa i beauty. Jak zapowiadał Arkadiusz Dawidowski, prezes Europejskiej Fundacji SPA - zostały poruszone tematy najlepszych innowacyjnych rozwiązań w branży, a także kwestia projektowania i zarządzania tego typu obiektami, które przyniosą największe korzyści właścicielom. W Kongresie uczestniczyli światowej sławy profesjonaliści z Polski, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii. Europejski Kongres Spa odbył się w sobotę 1 kwietnia, natomiast w niedzielę warto było uczestniczyć w specjalnym panelu dotyczącym masażu wellness.

Sesja ogólna pierwszego dnia Kongresu odbyła się pod hasłem: anty-aging. W trakcie panelu dedykowanemu pellingom chemicznym, eksperci w składzie: Anna Antosik, Olga Płatek, dr Artur Markowski opowiedzieli słuchaczom o tym, jak działa tego typu peeling, o chemicznych uwarunkowaniach skuteczności ich działania oraz w jaki sposób można wzmocnić ich efektywność poprzez odpowiednią pielęgnację przed zabiegiem.

Kolejny panel sesji ogólnej został poświęcony skutecznym metodom biostymulacji skóry i podczas niego omówione zostały tematy mikronakłuwania, mezoterapii. Eksperci opowiedzieli także o roli mikroodżywiania oraz o tym, co dzieje się na poziomie tkankowym po zastosowaniu wybranych zabiegów.

O godzinie 15.00 Adam Pawelec, absolwent prestiżowgo Collage w Belgii, precyzyjnie i dokładnie przedstawił słuchaczom LNE rolę drenażu przed i po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej twarzy.

Następnie, światowej sławy dermatolog dr Tijna Orasmae-Meder z Wielkiej Brytanii opowiedziała w swoim wykładzie o nowym nurcie – neurokosmetyce. Na zakończenie tego dnia w tej samej sali hali EXPO w Krakowie odbyła się sesja zatytułowana "Biznes i komunikacja", podczas której poruszone zostały tematy coachingu w pracy z klientem oraz efektownej komunikacji z klientem.

Równocześnie w innych salach odbyła się sesja trychologii estetycznej, podczas ktorej eksperci dzielil się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie zdrowia i pielęgnacji skóry głowy, a także sesja pokazów manicure oraz firmowe krótkie i treściwe prezentacje przedstawiające wiele rozwiązań praktycznych w kosmetologii.

Drugi dzień największego wydarzenia w Polsce poświęconego branży beauty rozpoczął się od sesji ogólnej zatytułowanej medical beauty. Profesjonalni lekarze i specjaliści opowiedzieli o technikach zabiegowych medycyny estetycznej na szyję i dekold oraz o laserowym resurfacingu skóry w terapiach przeciwstarzeniowych. Panel body expert poruszył wiele ważnych tematów, takich jak: związek naszych emocji z trudnościami ze zrzuceniem wagi oraz oczyszczanie i detoksyfikacja organizmu jako klucz do wielu efektywnych terapii kosmetologicznych. Wszyscy zainteresowani branżą podczas niedzielnego, drugiego dnia Kongresu LNE mogli odwiedzić sesję make-up, sesję masaż&wellness, sceny pokazów manicure oraz kolejne prezentacje firmowe.

35. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne po raz kolejny przedstawiły najbardziej aktualne zagadnienia i tematy kosmetologiczne oraz przyciągnąły do Krakowa tysiące zwiedzających związanych z branżą.

Kolejna, jesienna, 36. edycja Kongresu i Targów Kosmetologicznych LNE odbędzie się już 4-5 listopada 2017.  

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji organizatorów. 

KOMENTARZE
Newsletter