Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
33. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE, czyli w którą stronę zmierza branża?
„Kosmetologia jest najprężniej rozwijającą się branżą na świecie (…)” – takimi słowami rozpoczął się 33. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE w nowej stolicy piękna - Krakowie. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza branży beauty, podczas której, jak przypuszczaliśmy, nie zabrakło gorących tematów, branżowych nowości, możliwości zakupów bezpośrednio od najlepszych wystawców branży kosmetologicznej oraz pozyskania ogromnej wiedzy popartej przez światowej sławy profesjonalistów i ekspertów. Szczególnym punktem kongresu było wyróżnienie gwiazd branży beauty, czyli wyłonienie 21 innowacyjnych produktów, które według polskiej i francuskiej redakcji LNE wyrażają kierunki rozwoju branży kosmetologicznej. Wydarzenie miało charakter międzynarodowy, o czym świadczyła obecność wykładowców i ekspertów z Polski, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji, Finlandii, USA, Danii, a nawet RPA, Izraela i Meksyku.

 

Sesję ogólną "Wyszczuplanie" pierwszego dnia kongresu (16 kwiecień) rozpoczął panel 

dotyczący wielowymiarowego wyszczuplania. Fizjologię tkanki tłuszczowej pomogła zrozumieć słuchaczom Agnieszka Gomolińska, która przedstawiając wiele informacji biochemicznych w sposób prosty i zrozumiały wywołała duże zainteresowanie panelem wśród słuchaczy. Świadomość tego, jak ważne są zalecenia dotyczące stylu życia oraz wiedza na temat patofizjologii obniżających efektywność terapii podniosła wśród zebranych Marta Mieloszyk-Pawelec. W swoim wykładzie podkreśliła fakt, iż przyszłość dotycząca wykorzystania aparatury do prowadzenia efektywnych terapii wyszczuplających tkwi w ludziach – kosmetologach i specjalistach branży, dlatego tak ważna jest stała edukacja. O najnowszych technologiach w modelowaniu sylwetki i terapii cellulitu opowiedziała dr Magdalena Rogóż, natomiast Katarzyna Bołądź opowiedziała o promowaniu zabiegów na ciało w mediach według własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Kolejnym programem sesji był panel ekspercki dotyczący najnowszych koncepcji w zabiegach modelujących i antycellulitowych z międzynarodowym gronem specjalistów (dr Philippe Blanchemaison - Francja, Sławomir Sobusiak - Polska i Jaime Sabate Vives - Hiszpania), który poprowadziła Agnieszka Gomolińska.

Sesję "Medical Beauty" o karboksyterapii poprowadzili eksperci z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej: dermatolog, lekarz medycyny estetycznej dr Artur Markowski wraz z fizjoterapeutką Kingą Wasilewską, którzy obok wiedzy merytorycznej, ujawnili tajniki  praktyczne dotyczące przeprowadzanych zabiegów z wykorzystaniem dwutlenku węgla i poparte własnymi doświadczeniami. Ogrom pytań oraz próśb o rady i rozwianie wątpliwości  skierowanych do prelegentów przez słuchaczy zarówno podczas wykładu, jak i po nim świadczy o tym, iż temat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Specjaliści, praktycy i przedsiębiorcy z Polski, Szwajcarii, Meksyku i RPA pozwolili zrozumieć istotę pielęgnacji osobowości klienta, jego potrzeb, pragnień i motywów jako klucza do sukcesu w branży kosmetologicznej. Podczas kolejnego wykładu sesji "Biznes/Komunikacja", prawnik Izabela Makosz analizowała problemy w zespole w firmie oraz wyjaśniała jak sobie z nimi radzić. Natomiast ekspert ochrony informacji Kajetan Jordan wyjaśnił, jak zaplanować i utrzymywać system ochrony danych w gabinecie kosmetycznym. O budowaniu wizerunku gabinetu kosmetycznego w mediach społecznościowych opowiedział Ariel Adamski.

Sala obok przepełniona była potężną dawką wiedzy na temat "Trychologii estetycznej" – stosunkowo nowej gałęzi branży zajmującej się badaniem i leczeniem schorzeń włosów oraz skóry głowy. Sesja prowadzona była pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej ISAT. Moderatorami sesji była prezes ISAT Kinga Estera Jach-Skrzypczak oraz dr Paulina Kubasik z Kliniki Kolasiński – Hair Clinic. Pani Kinga zaprezentowała spektakularne efekty zabiegów trychoterapeutycznych w połączeniu z holistycznym podejściem do pacjenta. Wiedzę na temat problematycznej skóry głowy i keratoz w trychologii przekazała właścicielka Instytutu Trychologii w Warszawie - Anna Mackojc. Doświadczeniem w zakresie mikropigmentacji skóry głowy podzieliła się Marzena Dubas, a szczególnym punktem panelu był zaprezentowany na żywo zabieg karboksyterapii i osocza bogato płytkowego przez Sylwię Barczewską-Cieślik. Ewelina Szendzielorz zaprezentowała pierwszą polską linię trychologiczną Tricho-esthetic,  ambasadorka marki RevitaLash Joanna Kostrzewska opowiedziała o trychologicznej linii do włosów i skóry głowy ReGenesis by RevitaLash, która została okrzyknieta jedną z 21 innowacji 33. Kongresu i Targów LNE, natomiast Tomasz Lisowicz przedstawił potencjał marki Kevin.Murphy. Kwestię radiofrekwencji igłowej i kawitacji skóry głowy przedstawiła Karolina Marcinkowska, a entuzjazm, jakim prelegentka zarażała słuchaczy podczas wykładu czynił go bardzo interesującym.

Całodniowa sesja specjalna "Aparatura HI-TECH w gabinecie" obejmowała prezentację najnowszej metody streachingu komórkowego za pomocą urządzenia DxTwin (dr Philippe Blanchemaison), najbardziej zaawansowanego urządzenia do zabiegów bezbolesnej epilacji Mediostar Next (Milena Rzeczkowska) oraz przełomowego wymiaru zabiegów regeneracyjnych EnerJet (Dagmara Sulewska). Wiedzę na temat remodelingu i synergii technologii w zabiegach twarzy i ciała przekazała Karolina Marcinkowska. Eksperci z Włoch i Finlandii przedstawili synergię działania opatentowanych technologii jako skuteczne i nieinwazyjne modelowanie ciała w ciągu 7 dni. Na koniec prelegent Sławomir Sobusiak przedstawił hybrydowe techniki modelowania sylwetki, a ekspert z Włoch zaprezentował skuteczną metodę redukcji tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem ultradźwięków.

Niedzielna sesja "Medical Beauty" rozpoczęła się poruszeniem tematu pomocy przedmedycznej w gabinecie kosmetycznym. Problem jest bardzo ważny, gdyż gabinet kosmetyczny jest miejscem, w którym istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia i życia człowieka. O tym co należy zrobić i jaką wiedzę posiadać w takich przypadkach wyjaśniła Joanna Klonowska. Realne możliwości terapeutyczne nici w zabiegach estetycznych przedstawił kolejny prelegent dr Zbigniew Leśniowski. Pełna po brzegi 600 -osobowa sala konferencyjna świadczyła o ogromnym zainteresowaniu tematem.

Sesję "News Raport" rozpoczął ciekawy wykład pt. „Fitomelatonina: roślinny hormon młodości”, który przeprowadziła dr Francesca Ferri z Włoch, która jako pierwsza na świecie opracowała proces wydobywania naturalnego hormonu melatoniny z roślin. Definicję adaptogenów oraz szerokie możliwości ich zastosowania w biorewitalizacji i w dermokosmetyce przedstawili dr Waldemar Jankowiak oraz dr n. med. Krzysztof Krupka.

Kolejne wystąpienie Marty Mieloszyk-Pawelec dotyczyło najnowszych doniesień naukowych o antyoksydantach w nowoczesnej terapii anti-aging. Pani Marta zrozumiale wyjaśniła słuchaczom jak ważną grupę związków stanowią substancje zwalczające wolne rodniki. Kolejne dwa wykłady sesji "Healthy Aging" dotyczyły wspomagania bariery jelitowej w postępowaniu anti-aging (dr n. med. Igor Łoniewski) oraz układu immunologicznego skóry (Magdalena Machlarz).

Podczas sesji "Make-up" można było obserwować pokazy makijażowe profesjonalistów światowej sławy, byli to m.in. pracujący dla marki Revoln David Molina, Beni Durrer, a także Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephory, którzy zdradzili sekrety i triki swojej pracy oraz ukazali aktualne trendy dotyczące makijażu.

Ostatnia już sesja, która również trwała cały drugi dzień kongresu zatytułowana była "Masaż & Terapie Komplementarne". Biorąc w niej udział, uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady stosowane w metodyce drenażu manualnego twarzy (dr n. med. Paweł Piątkowski) oraz jak zastosowanie akupunktury twarzy może wpłynąć na stymulację procesów odnowy komórek skóry i naturalną produkcję kolagenu (Igal Hoffman)? Dyplomowany masażysta Piotr Szczotka wygłosił wykład pt. „Masaż ogólny z modelowaniem miejsc problematycznych, pragmatyczne podejście do potrzeb klientów”, a dr Sergey Shchurevich z Rosji opowiedział o metodyce dermoplastycznego masażu twarzy.

Podczas kongresu nie zabrakło też wielu prezentacji firmowych dotyczących kosmetologii w praktyce prowadzonych przez przedstawicieli znanych firm, szkoleniowców, trenerów, specjalistów.

Kongres i Targi LNE to ogromnie ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych branżą kosmetologiczną. Tak szerokie grono międzynarodowej sławy specjalistów, ekspertów, naukowców i praktyków, obecność firm, reprezentujących ponad 400 profesjonalnych marek czyni kongres najbardziej prestiżowym międzynarodowym wydarzeniem kosmetologicznym w Polsce.  Zebranie całej branży beauty w jednym miejscu było okazją do nawiązania wielu kontaktów biznesowych oraz uzyskania dostępu do rzetelnych informacji .

33. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE, który odbył się w dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Krakowie po raz kolejny wyznaczył kierunki rozwoju branży beauty oraz przyczynił się do rozwoju profesjonalistów dziedziny kosmetologii z całej Polski.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter