Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jaka jest kondycja branży farmaceutycznej i kosmetycznej w Warszawie?
Jaka jest kondycja branży farmaceutycznej i kosmetycznej w Warszawie?

Warszawa wyróżnia się na tle kraju liczbą firm działających w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Zarówno na terenie Warszawy, jak i w całym Obszarze Metropolitalnym Warszawy działa wiele firm polskich i zagranicznych, których marki rozpoznawane są w kraju i zagranicą. Dlatego warszawski magistrat zlecił Centrum Badawczo-Rozwojowemu Biostat przygotowanie kompleksowego raportu na temat właśnie branży kosmetycznej i farmaceutycznej. 

 

 

Aby zgromadzić dane pomocne w  opracowaniu raportu zrealizowano indywidualne wywiady pogłębione z przedstawicielami branży farmaceutycznej – właścicielami, dyrektorami generalnymi oraz innymi osobami decyzyjnymi. – Ponadto w celu zebrania informacji na temat rynku pracy przeprowadzono wywiady z przedstawicielami działów HR. Do badania zaproszeni zostali także eksperci ze środowiska nauki, instytucji otoczenia biznesu i rynku zatrudnienia – tłumaczy Bartosz Olcha, dyrektor ds. badań w Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat.

Ogółem opracowano 48 wywiadów pogłębionych – 20 z reprezentantami kierowniczego szczebla firm, 16 z przedstawicielami działów HR oraz 12 z ekspertami. Uczestnikom badania zagwarantowano poufność wypowiadanych opinii. Wyniki badania wzbogacone zostały dodatkowymi informacjami pozyskanymi w  wyniku analizy danych zastanych, która realizowana była przez cały okres trwania badania. Z pełną treścią raportu „Warszawska branża farmaceutyczna i kosmetyczna” można zapoznać się tutaj.

Źródła

Fot. Biostat

KOMENTARZE
news

<Luty 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
8
9
11
12
13
15
16
18
19
20
21
25
26
1
3
4
5
Newsletter