Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
KCR Placement - nowa firma headhunterska dla branż biotechnologicznej i farmaceutycznej
KCR, firma prowadząca badania kliniczne na zlecenie, powołała spółkę zależną: KCR Placement Sp. z o.o. Nowa firma oferuje szeroką gamę usług w zakresie rekrutacji stałej, tymczasowej i outplacement. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy KCR na rynku badań klinicznych, rozwiązania dostarczane przez nową spółkę, KCR Placement, są dokładnie dopasowane do potrzeb firm farmaceutycznych i biotechnologicznych działających na rynku europejskim.

„Firma KCR nieustannie koncentruje się na zwiększaniu wartości swojej oferty. Powołanie KCR Placement jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną kadrę pracowniczą w szybko zmieniającym się środowisku badań i rozwoju. Jest to także kolejny krok w realizowaniu naszej strategii budowania pozycji KCR jako jednego z kluczowych dostawców usług w dziedzinie R&D w Europie” – stwierdza Mike Jagielski, prezes KCR. „KCR oznacza wysoką jakość i indywidualne podejście do każdego projektu badawczego czy outsourcingu, i ten paradygmat przenosimy też do KCR Placement. Oferujemy rozwiązania odpowiadające konkretnym potrzebom i celom biznesowym naszych klientów, przy jednoczesnym indywidualnym podejściu do każdej osoby, zgodnie z naszymi wartościami.”

Eksperci KCR Placement są specjalistami w poszczególnych dziedzinach i rozumieją specyfikę potrzeb rekrutacyjnych dla sektorów farmaceutycznego i biotechnologicznego. Dzięki temu potrafią  właściwie ocenić umiejętności, dopasowanie kulturowe oraz aspiracje kandydatów. „Stosujemy wyjątkowe podejście rekrutacyjne oparte na selekcji potencjalnych pracowników, ujawniających najwyższe talenty. Kandydaci tej kategorii stanowią zwykle 10 procent rekrutowanych, ale mają co najmniej 90 procent szans na uzyskanie najlepszych wyników” – dodaje Iwona Szmigielska, dyrektor HR firmy KCR.

"Rynek farmaceutyczny w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej rozwija się bardzo dynamicznie, co wpływa również na aktywność dotyczącą rekrutacji. Dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych liczy się szybkość reakcji na aktualne zapotrzebowanie dotyczące specjalistów najwyższej klasy. KCR Placement jest odpowiedzią na taką potrzebę rynku. Korzystając z doświadczenia KCR związanego z rekrutacją i selekcją pracowników, dostarczamy efektywnych i szybkich rozwiązań odpowiadającym dokładnie życzeniom klienta." – komentuje Mike Jagielski.

KCR Placement świadczy usługi w następujących obszarach:

- Rekrutacje stałe (Permanent Placement)

- Praca tymczasowa (Temporary Placement)

- Outplacement

Niezależnie od zakresu projektu i różnorodności potrzeb rekrutacyjnych, specjaliści KCR Placement dostarczą najbardziej właściwych rozwiązań personalnych, odpowiadających specyficznym wymaganiom klientów. Szeroka znajomość sektora farmaceutycznego w Europie i duża baza kontaktów gwarantują  wybór najlepszych talentów. „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego pracownika, biorąc pod uwagę wszystkie kluczowe wymagania dotyczące danego stanowiska. Dlatego w firmie KCR Placement przywiązujemy ogromną wagę do jakości procesu rekrutacyjnego oraz wysokich kompetencji naszych rekruterów” – podsumowuje Iwona Szmigielska.

 

KOMENTARZE
Newsletter