Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak przygotować skórę przed ślubem?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Już od małego dziewczynki wyobrażają sobie, jak będzie wyglądał ten wspaniały dzień. Każda panna młoda chce czuć się wyjątkowo i być w centrum uwagi. W końcu to jej chwila! Za tym idzie chęć wyglądania olśniewająco. Należy jednak pamiętać, że ubiór i biżuteria to nie wszystko. Oczywiście suknia ślubna będzie głównym punktem przyciągającym wzrok, ale nie należy zapomnieć o właściwym przygotowaniu ciała i skóry.

 

 

Odpowiednia kondycja skóry jest niezwykle ważna niezależnie od okazji i stanowi fundament dobrego wyglądu. Zwłaszcza podczas przygotowań do tego wyjątkowego dnia powinno się zwrócić na nią szczególną uwagę. Na dobrze przygotowanej skórze znacznie lepiej wygląda makijaż, mniej trzeba go nałożyć, dzięki czemu widać nasze prawdziwe, piękne oblicze. Zdrowa cera sprawia, że twarz wydaje się młodsza i bardziej promienna. Co w takim razie zrobić, aby przed ślubem doprowadzić ją do odpowiedniej kondycji?

Wygląd skóry jest odzwierciedleniem tego, co jemy, pijemy, jaki styl życia prowadzimy. Dlatego przed ślubem postaraj się ograniczyć produkty, które mogą powodować niespodziewane wypryski. Niezwykle ważne dla skóry jest picie wody. W ten sposób nawilżysz ją od środka, dzięki czemu zmniejszy się produkcja sebum, a skóra pozostanie dłużej matowa w dniu uroczystości. Należy również zrezygnować z opalania. Postaraj się unikać bezpośredniego kontaktu z mocnym słońcem, a jeśli nie jest to możliwe – noś kapelusz. Podrażniona nadmierną ekspozycją na słońce skóra może być zaczerwieniona i zacząć się złuszczać – to zdecydowanie utrudni wykonanie perfekcyjnego makijażu.

Przed ślubem warto przemyśleć wybranie się na profesjonalny zabieg kosmetyczny, który zadba o zewnętrzną kondycję skóry. Takie zabiegi są szybkim sposobem na ekspresowe odżywienie cery i przygotowanie jej do wykonania pięknego i trwałego makijażu ślubnego. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na te gwarantujące głębokie oczyszczenie skóry, pielęgnujące ją i zapewniające natychmiastowy efekt liftingu, wypełnienia i poprawy rysów twarzy oraz delikatnie złuszczające mechanicznie i chemicznie zewnętrzną warstwę naskórka, wchłaniające silnie skoncentrowane składniki rewitalizujące.

Źródła

Drzazga Clinic (materiał prasowy)

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter