Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jadeit – właściwości w pielęgnacji twarzy
Jadeit – właściwości w pielęgnacji twarzy

Jadeit stał się bardzo popularny, zwłaszcza poprzez wykorzystanie go w rollerach do twarzy. Masaż rollerem jadeitowym pielęgnuje, stymuluje i odmładza, ale jak konkretnie działa i czy na pewno używać może go każda z nas i przy każdej możliwej okoliczności?

 

 

 

Jadeit – właściwości naturalne kamienia

Jadeit był cenionym kamieniem od bardzo dawna. Wykorzystywano go głównie w Azji. Początkowo tworzono z niego narzędzia i broń, ze względu na jego niezwykłą trwałość. Później robiono z niego biżuterię, a dopiero w następnych krokach rozwoju ludzkości dostrzeżono inne jego zalety. 

Jadeit to kamień w stu procentach naturalny. Wykazuje silne działanie relaksacyjne i odprężające, dlatego najczęściej spotykany jest w formie masażera (rolki do twarzy). Zalecane jest używać rollera wcześniej schłodzonego w lodówce, aby chłód kamienia mógł zadziałać na zmęczoną twarz kojąco, a dodatkowo – stać się dla niej zastrzykiem nowej energii. W czasie masażu twarzy schłodzony jadeit przyjemnie rozluźnia mięśnie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek – to stąd jego odmładzające właściwości. Do tego działa uspokajająco, harmonizuje organizm. Kamienny wałeczek pobudza krążenie krwi i limfy, a to sprawia, że na naszej twarzy poprawia się elastyczność skóry.

Zastosowanie w kosmetyce

Świetnym pomysłem zastosowania jadeitu w kosmetyce twarzy jest łączenie zalet i właściwości jadeitu ze składnikami odżywczymi innych kosmetyków, wprowadzonych na twarz w czasie zabiegu. Wykonywany jadeitowym rollerem masaż twarzy szczególnie poleca się łączyć z zaaplikowanym ulubionym olejkiem lub serum. Gładki poślizg raz, że ułatwi zabieg, a dwa – przyjazne dla skóry składniki wchłoną się podczas masażu nie tylko szybciej, ale także trafią w znacznie głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu rezultaty stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych będą lepsze. 

Czy roller jest dla każdego? Kiedy unikać masażu rollerem?

Masaż rollerem pobudza organizm, a chłód oddawany przez jadeitowy wałeczek zamyka pory. To właśnie dlatego nie jest to zabieg przeznaczony dla wszystkich, a przynajmniej nie na każdą okazję. Nie poleca się wykonywać go na twarzy, która cierpi na stany zapalne (również te wewnątrz jamy ustnej) oraz trądzik czy stany ropne. Od masażu należy powstrzymać się także wtedy, gdy akurat towarzyszy nam liszaj czy opryszczka.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/jadeit-wa%c5%82ek-do-twarzy-g%c5%82az-terapia-7302074/

KOMENTARZE
news

<Luty 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
8
9
11
12
13
15
16
18
19
20
21
25
26
1
3
4
5
Newsletter