Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Innowacyjna analiza skóry twarzy rewolucjonizuję pielęgnację
Innowacyjna analiza skóry twarzy rewolucjonizuję pielęgnację

Drogeria Super-Pharm wprowadziła do swojego sklepu internetowego rewolucyjne narzędzie do analizy skóry twarzy – Dermo Scan. Opiera się ono na sztucznej inteligencji i jest w stanie precyzyjnie ocenić i określić potrzeby skóry. Korzystanie z urządzenia jest darmowe, proste w obsłudze i dostępne dla każdego bez konieczności rejestracji czy logowania. Po przeprowadzonej analizie skóry Dermo Scan proponuje spersonalizowaną rutynę pielęgnacyjną od marek rekomendowanych przez dermatologów, takich jak Vichy, La Roche-Posay, CeraVe.

 

Analiza skóry w czterech prostych krokach:

1. Dermo Scan można uruchomić na urządzeniu mobilnym poprzez zeskanowanie kodu QR dostępnego na stronie internetowej drogerii. Nie ma potrzeby pobierania aplikacji, co znacznie upraszcza korzystanie z narzędzia.                              

2. Na podstawie przesłanego zdjęcia twarzy (wykonanego aparatem lub wgranego z galerii) oraz odpowiedzi na kilka pytań, m.in. o wiek, rodzaj skóry i jej wrażliwość, Dermo Scan przeprowadzi analizę skóry. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zdjęcie powinno pokazywać skórę bez makijażu, a twarz powinna być dobrze oświetlona.

3. Wynikiem analizy jest kompleksowa ocena stanu skóry. Technologia analizuje aż siedem problemów skórnych: trądzik, zmarszczki, drobne linie, jędrność, blask, przebarwienia oraz pory. Dermo Scan, analizując kondycję skóry, ocenia jej mocne strony oraz wskazuje obszary wymagające uwagi. W wynikach znajdują się też opisy problemów (z czego wynikają), ale także, jak im przeciwdziałać. Przy opisie każdego z wymienionych siedmiu problemów znajdują się porady eksperta – dermatologa.

4. Na podstawie analizy proponowana jest rutyna pielęgnacyjna, która odpowie na indywidualne potrzeby skóry. Składa się ona z czterech kroków: oczyszczania, pielęgnacji, nawilżania i ochrony  przeciwsłonecznej. By ułatwić wybór odpowiednich produktów, narzędzie zaproponuje kilka konkretnych propozycji dla każdego kroku pielęgnacyjnego.

To innowacyjne narzędzie w ciągu dwóch minut przeanalizuje kondycję skóry, opowie o jej potrzebach i zaproponuje gotową rutynę pielęgnacyjną opartą na konkretnych produktach marek Vichy, La Roche-Posay i CeraVe. Dodatkowo oferuje obszerny zasób wiedzy dla osób, które chcą wiedzieć więcej o pielęgnacji skóry. Dermo Scan został opracowany na podstawie ponad 16 tys. zdjęć klinicznych. Wykorzystuje ponad 20 lat badań naukowych nad cerą i starzeniem się skóry.

Źródła

Fot. Dermo Scan

KOMENTARZE
Newsletter