Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
HYACERAMIDYL – trzy składniki aktywne zamknięte w jednym liposomie
HYACERAMIDYL – trzy składniki aktywne zamknięte w jednym liposomie
HYACERAMIDYL jest bezwodnym kompleksem składników aktywnych, którego składowe to: kwas hialuronowy, skwalan i ceramidy. Substancje te zamknięte są we wnętrzu liposomów, które dzięki swojej budowie umożliwiają głębszą penetrację i efektywniejsze działanie.

 

 

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w naszym ciele składnikiem. Należy do grupy glukozaminoglikanów. Jego masa cząsteczkowa wynosi od 50 do 110 kDa. Posiada niezwykle wysokie zdolności wiązania wody. Charakteryzuje się wysoką lepkosprężystością. Kwas hialuronowy pełni wiele ważnych funkcji w skórze. Utrzymuje jej odpowiedni poziom nawilżenia, odpowiada za zapewnienie elastyczności i odpowiedniej objętości, chroni przed infekcjami bakteryjnymi. Kwas hialuronowy znajduje się w macierzy komórkowej wraz z innymi glukozaminoglikanami oraz w połączeniu z kolagenem i elastyną. Młoda skóra, która jest gładka i elastyczna zawiera duże ilości kwasu hialuronowego. Z wiekiem jego ilość w skórze spada, ponieważ komórki tracą zdolność do syntetyzowania tej substancji. Na skutek tego, następuje utrata wody z komórek skóry. Wówczas skóra staje się mniej elastyczna, cieńsza, suchsza i pozbawiona blasku.

 

Skwalan

Skwalan występuje we frakcjach olejów, które są niezmydlalne, a pod względem chemicznym należy do grupy izoprenoidów. Ma postać bezwonnej, bezbarwnej, oleistej cieczy, rozpuszczalnej w tłuszczach. Szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia tłustości i zaliczany jest do lekkich olei. Jest naturalnym składnikiem ludzkiego sebum. Skóra osób młodych zawiera od 10 do 15% skwalanu, natomiast skóry dojrzałe – około 5%. Ze względu na obecność w warstwach lipidowych naskórka, skwalan wpływa na utrzymanie odpowiedniej równowagi hydrolipidowej na skórze. Zapobiega transepidermalnej ucieczce wody ze skóry, wykazuje działanie ochronne przed bakteriami, grzybami, promieniowaniem UV i innymi czynnikami zewnętrznymi. Działa również kojąco i przeciwzapalnie. Wpływa na regenerację, wzmocnienie i dotlenienie komórek skóry. Pielęgnuje przesuszoną, łuszczącą się czy też mocno spierzchniętą skórę. Tworzy barierę ochronną na skórze przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, zanieczyszczenia, mróz. Przynosi ulgę odwodnionej skórze. Sprawdza się także w pielęgnacji problemów skórnych, takich jak egzema, łuszczyca czy też uszkodzenia posłoneczne.

 

Ceramidy

Ceramidy są integralnym budulcem warstwy rogowej naskórka, która składa się z korneocytów, przypominających „cegiełki”, które spajane są „cementem”, w skład którego wchodzą właśnie ceramidy, cholesterol i wolne kwasy tłuszczowe. Ceramidy zatem są nieodzownym elementem zapobiegającym utracie wody z naskórka. Zapewniają stabilność i spójność korneocytów, odgrywają kluczową rolę w tworzeniu bariery ochronnej skóry. Odpowiadają za gospodarkę wodną skóry.

 

Wyżej opisane, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry składniki zostały zamknięte w liposomach, dzięki czemu powstał składnik aktywny o nazwie HYACERAMIDYL. Struktura kompleksu jest bezwodna, nie zawiera związków powierzchniowo czynnych ani konserwantów. Technologia zamknięcia trzech cennych cząsteczek w strukturze liposomu umożliwia maksymalizację działania składników aktywnych, większą penetrację w głąb skóry dzięki strukturze liposomu podobnej do błon komórkowych.

– Dzięki wyspecjalizowanemu procesowi produkcyjnemu powstał składnik aktywny – Hyaceramidyl. Jest to kompleks bezwodnej formy niskocząsteczkowego (50-110 kDa) kwasu hialuronowego, skwalanu oraz ceramidów, zamkniętych w liposomach. Zbliżona do budowy membran komórkowych struktura liposomów, umożliwia większą dostępność składników do głębszych warstw skóry. Dzięki temu, oprócz działania nawilżającego, surowiec mechanicznie wypycha zmarszczki, a ceramidy i skwalan skutecznie uzupełniają niedobory lipidów stratum corneum. Przeprowadzone testy kliniczne potwierdziły skuteczność Hyaceramidylu, natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie oraz redukcję zmarszczek w okolicach kurzych łapek. Surowiec doskonale sprawdzi się w kosmetykach do codziennej pielęgnacji, anti-aging, nawilżających, jak i produktach do ust, błyszczykach, pomadkach – o HYACERAMIDYL-u opowiada Joanna Strus, Junior Product Manager.

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter