Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Euxyl® PE 9010 bezpiecznym składnikiem kosmetyków
26.06.2006
Rok temu firma Schülke & Mayr przedstawiła swój produkt Euxyl® PE 9010, jako nowy pomysł na ochronę produktów kosmetycznych.
Substancja ta jest kombinacją standardowego składnika konserwującego fenoksyetanolu, a także substancji osłabiającej działanie konserwantu. Ten dodatek sprawia, że Euxyl® PE 9010 działa na ścianę komórkową mikroorganizmów zwiększając tym samym działanie konserwantu.

Obecnie środek ten może być używany do konserwacji produktów kosmetycznych nie tylko zmywanych z ciała, ale także w tych, które pozostawiane są na skórze. Euxyl® PE 9010 ma szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego, chroni kosmetyki także przed drożdżami i grzybami pleśniowymi. Euxyl® PE 9010 znalazł zastosowanie w szamponach, płynach do kąpieli, mydłach i preparatach do mycia rąk, a także chusteczkach czyszczących, firma nie wyklucza jednak innych możliwości Udowodniono bowiem w czasie trwania badań w Niemczech i Japonii, że skóra wykazuje tolerancję na składniki zawarte w Euxyl® PE 9010 . Nie obserwowano żadnych reakcji alergicznych, ani zmian skórnych.

Źródła: www.health-and-beauty.com,

www.schuelke-mayr.com

KOMENTARZE
Newsletter