Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dakaline - zrównoważony rozwój i synteza kolagenu
11.07.2006
Synteza kolagenu jest związana z asymilacją witaminy C. Udowodnione zostało, że związany z wiekiem spadek syntezy kolagenu w fibroblastach skóry człowieka związany jest ze zdolnością do odpowiedzi na kwas askorbinowy (AA).
Znaczenie AA w regulowaniu syntezy kolagenu jest brane pod uwagę w produkcji aktywnych składników opóźniających efekty starzenia.

Podczas syntezy kolagenu niektóre aminokwasy są hydroksylowane, aby stabilizować włókna kolagenu. Kofaktorem jest tutaj kwas askorbinowy, który zapewnia ochronę enzymu, a także sprzyja powstawaniu kolagenu w uszkodzonej skórze. Dlatego też brak witaminy C doprowadza do obniżenia syntezy kolagenu, co ma odzwierciedlenie we wrażliwości skóry na uszkodzenia. Aby zapewnić zoptymalizowaną ilość witaminy C, firma Soliance odkryła aktywny składnik w Anogeissus leiocarpus, małym, świętym drzewie rosnącym w Burkina Faso. Badania etnobotaników pokazały kilka interesujących możliwości użycia składnika m.in. składnik ten działa przeciw patogenom skórnym, ma także właściwości tonizujące. Ekstrakt ten indukuje przyłączenie witaminy C do ludzkich fibroblastów, zatem odgrywa bardzo ważną rolę w opóźnianiu starzenia skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu. Co więcej, witamina C działa przeciwko procesom utleniania. Dakaline™ jest otrzymywany z Anogeissus leiocarpus, świętego drzewa, rosnącego w Burkina Faso., tradycyjnie używanego przez lokalnych mieszkańców do wielu celów. Projekt zapoczątkowany został przez LVMH Recherche i jest częścią zrównoważonego rozwoju, który wiąże ekonomiczne i socjalne aspekty ze środowiskiem oraz ochroną bioróżnorodności. Przez lokalnych ludzi z Koro (miasteczka z regionu Bobo Dioulasso), drzewo jest kultywowane i uważane za święte. Ochrona środowiska rozwinęła się dzięki działalności organizacji LVMH Recherche i utworzenia odnawialnych plantacji drzew (ponad 800). Ekonomiczny rozwój i naturalne źródła konserwacji wymagają integracji lokalnej populacji ludzi. Zatrudnienie i płace pomagają mieszkańcom wioski poprawić ich warunki życia, co więcej program edukacyjny respektowania środowiska jest lokalnie wspierany. Dakaline™ może być użyty w wielu produktach pielęgnacyjnych do ciała jako składnik ujędrniający. Może być komponentem produktów zapobiegających starzeniu i kosmetyków przeciw-zmarszczkowych, ujędrniających twarz i szyję, poprawiających kontur oczu, a także w połączeniu z preparatami odchudzającymi.

Źródło: www.cosmeticsdesign-europe.com

KOMENTARZE
Newsletter