Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Booster jako współczesny kosmetyk
Booster jako współczesny kosmetyk
Booster to kosmetyk mający na celu obronę warstwy rogowej skóry przed toksynami i podrażnieniami. To nowoczesny produkt, który chroni, pielęgnuje i wykazuje synergizm działania z tradycyjnymi kosmetykami, potęgując ich działanie. Jak wybrać booster i go używać? Czy booster jest niezbędny w pielęgnacji?

 

 

Warstwa rogowa (łac. stratum corneum) to najbardziej zewnętrza warstwa naskórka, która, gdy jest nieuszkodzona, pełni funkcję bariery fizycznej. Chroni organizm przed: chemikaliami, bakteriami, wirusami, grzybami. Warstwa ta zapobiega także utracie wody przez organizm – pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Zbudowana jest z dużych płaskich, wielościennych, martwych, bezjądrzastych komórek wypełnionych keratyną. Komórki te tworzą hydrofobową barierę, której głównym zadaniem jest uniemożliwienie przedostania się wody do wnętrza organizmu. Utrzymanie określonego poziomu nawilżenia skóry, warstwa rogowa zawdzięcza naturalnemu czynnikowi nawilżającemu (NMF).

Nienaruszona warstwa rogowa pełni swoje funkcje i sprawia, że skóra pozostaje elastyczna, gładka, jasna i nawilżona. Gdy warstwa rogowa jest nadwyrężona lub zniszczona, jej bariera ochronna nie działa, a ogólny wygląd skóry ulega pogorszeniu. Mimo stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry, brak jest zadowalających efektów. Czy jest na to jakiś sposób? Czy można wspomóc warstwę rogową skóry?


Booster – współczesny kosmetyk do obrony warstwy rogowej skóry

Booster (z ang. to boost – doładować) to kosmetyk mający na celu obronę warstwy rogowej skóry przed toksynami i podrażnieniami. To nowoczesny produkt, który chroni, pielęgnuje i wykazuje synergizm działania z tradycyjnymi kosmetykami, potęgując ich działanie.

Booster, w przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków, nie pomaga w walce z określonym problemami, jak: wiotczenie skóry, zmarszczki, przebarwienia czy popękane naczynka. Nie nawilża ani nie regeneruje skóry. Booster wzmacnia i „doładowuje” warstwy rogowe skóry, naprawiając jej naturalną barierę ochronną. Przeznaczony do warstwy rogowej skóry często mylony jest z boosterami, które wzmacniają działanie kremów, balsamów, serum czy odżywek do paznokci. Wynika to z faktu, iż nazwa booster nie jest zastrzeżona dla kosmetyków pielęgnujących warstwę rogową, gdyż ta kategoria kosmetyków dopiero się rozwija.

W skład boostera wchodzą skoncentrowane substancje aktywne, takie jak: aminokwasy, peptydy, ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, roślinne komórki macierzyste, witaminy i składniki mineralne. Booster stosowany regularnie opóźnia procesy starzenia się komórek skóry.

 

Kryteria doboru boostera do skóry

Booster, jak każdy kosmetyk, przeznaczony jest do określonego rodzaju skóry (typu cery). Nie jest on jednak polecany dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Przed kupnem i zastosowaniem trzeba przeczytać opis producenta oraz skład. Ze względu na wzrastającą popularność, coraz więcej firm kosmetycznych dodaje booster do znanych linii, zatem gdy stosujemy jakąś serię danej firmy, warto sprawdzić, czy mają w ofercie booster.

Booster nakłada się zazwyczaj przed snem na oczyszczoną skórę, przed wykonaniem kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Należy zmyć makijaż i osuszyć twarz delikatnym ręcznikiem. W niektórych przypadkach booster należy delikatnie wklepać w twarz lub ciało, można też dodać go do serum czy też kremu.

 

 

KOMENTARZE
Newsletter