Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biznesowo i międzynarodowo podczas pierwszej edycji Slavic B2Beauty!

Blisko 1000 spotkań stacjonarnych i online, ponad 60 przedsiębiorców z 20 krajów świata, przeszło 30 producentów kosmetyków i farmaceutyków z Polski, Czech i Litwy – tak w liczbach wyglądały pierwsze kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce.

 

 

 

Kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty okazały się absolutnie jedynym w swoim rodzaju takim wydarzeniem w kraju, o czym mówiła obecna na imprezie Lidia Lukowska, dyrektor ds. komunikacji i rozwoju organizacji w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego. Centrum Kongresowe Targów Kielce, które było gospodarzem eventu, zapewniło uczestnikom możliwość zaprezentowania swoich produktów oraz przeprowadzenia rozmów biznesowych w komfortowych warunkach. Ofertę słowiańskich produktów do pielęgnacji ciała, włosów, paznokci, a także suplementów diety i farmaceutyków poznało 60 kupców i dystrybutorów z całego świata. Pojawili się m.in. przedsiębiorcy z: Australii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hiszpanii, Tunezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Holandii, Rumunii, Czech, Malezji, Algierii, Maroka, Izraela, Ukrainy, Danii, Kataru, Uzbekistanu, Bułgarii, Estonii i Polski.

 

Targi Kielce w centrum uwagi

Słowiańskie artykuły od lat wzbudzają zainteresowanie klientów na całym świecie. W czerwcowym wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele: największej sieci marketów w Katarze Lulu Hypermarket, Golden Corner z Malezji, Lucona i Eurona z Czech oraz Ircos z Maroka. W gronie producentów pojawili się z kolei przedstawiciele uznanych marek kosmetyków i farmaceutyków, takich jak: Organique, Eveline, Miraculum, Dr Irena Eris, Stara Mydlarnia, Ziołolek czy Herbapol oraz wielu innych, dla których kontraktacje okazały się znakomitą okazją do zaprezentowania swojej oferty przedstawicielom sieci handlowych z całego świata. Długie podróże do odległych krajów zastąpiła jedna wizyta na pierwszych targach Slavic B2Beauty. W jej trakcie firmy nawiązały biznesowe partnerstwa z izbami gospodarczymi, międzynarodowymi firmami, konsorcjami i sieciami, które właśnie w Europie poszukują producentów naturalnych i ekologicznych kosmetyków.

 

Ciekawe prelekcje uzupełnieniem programu

Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega odbywały się ciekawe prelekcje i prezentacje. W ich trakcie poruszane były zagadnienia dotyczące udziału polskiego rynku kosmetyków na świecie, ochrony środowiska i recyklingu, współpracy handlowej oraz finansowania działań eksportowych. Podczas dwóch dni producenci chętnie korzystali z pomocy ekspertów doskonale zorientowanych w zagranicznych rynkach i specjalizujących się w systemach prawnych gospodarek z całego świata. Niezwykle pomocny okazał się m.in. partner wydarzenia – Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego – który od lat dba o ochronę praw i reprezentowanie interesów swoich członków na arenie krajowej i zagranicznej.

 

Silni partnerzy podstawą do działania

Ważnym aspektem podnoszącym rangę wydarzenia byli silni partnerzy. Branża kosmetyczna, która z roku na rok rośnie w siłę, potrzebuje ich, ponieważ dbają oni o interesy gospodarcze i społeczne pracodawców branży kosmetycznej. Obok Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego warto odnotować obecność takich firm i instytucji, jak: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które od lat wspiera lokalnych przedsiębiorców, Berm Sp. z o.o., Kierunek Francja, Paszport do Eksportu, Izby Bilateralne (Qatar-Poland Business Council, Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa, Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja, Polsko-Gruzińska Izba Gospodarczo-Handlowa), Mida Group z Tunezji, Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, Beijing Heliview International Exhibition Co. Ltd. oraz zagraniczne biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Malezji, Izraelu i Rumunii.

 

Przedsiębiorcy z różnych stron świata zwiedzili Kielce

Wizyta zagranicznych delegacji w Kielcach pozwoliła im zwiedzić miasto oraz odwiedzić instytucje wspierające wydarzenie. Dzień po targach, 23 czerwca, przedsiębiorcy pojawili się w Kieleckim Parku Technologicznym z wizytą studyjną, w trakcie której spotkali się z lokatorami Parku, zajmującymi się m.in. kosmetykami i farmaceutykami. Przy okazji zapoznali się również z możliwościami i działalnością technoparku, zwiedzając jego obiekty.

Do zobaczenia podczas kolejnych kontraktacji branży kosmetycznej i farmaceutycznej SLAVIC B2BEAUTY w Targach Kielce. A w oczekiwaniu na nie zostawiamy krótką videorelację organizatorów: 

 

KOMENTARZE
Newsletter