Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioResearch Pharma powołuje nowych członków Rady Nadzorczej
BioResearch Pharma powołuje nowych członków Rady Nadzorczej

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BioResearch Pharma S.A. (BRP), spółki opracowującej nowatorskie, miejscowe terapie dermatologiczne oparte na repozycjonowaniu, powołało nowych członków Rady Nadzorczej. Do Rady Nadzorczej BRP dołączyli: Marian Popinigis, strategiczny inwestor BioResearch Pharma S.A., anioł biznesu, wcześniej m.in. założyciel i prezes zarządu BLIRT S.A. oraz Bartosz Krzesiak, dyrektor departamentu emisji akcji w Navigator Capital Group. Jednocześnie do spółki dołączył Robert Litka, obejmując stanowisko dyrektora finansowego (CFO) BioResearch Pharma S.A. Robert Litka wcześniej odpowiadał za finanse spółek publicznych (m.in. Blirt S.A., Mercor S.A.) i transakcje M&A. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora finansowego w QIAGEN Gdańsk sp. z o.o.

Marian Popinigis, przedsiębiorca i inwestor BRP, był założycielem i prezesem zarządu BLIRT S.A. – spółki biotechnologicznej, która w 2022 r. została sprzedana do globalnej korporacji QIAGEN za 250 mln zł. Jest także współzałożycielem spółki MERCOR S.A i wcześniej wieloletnim prezesem jej zarządu. Obecnie jako anioł biznesu inwestuje w firmy biotechnologiczne z potencjałem wzrostu.

Bartosz Krzesiak doradzał przy projektach IPO, SPO i wprowadzaniu akcji do obrotu na rynku regulowanym GPW oraz NewConnect. Wcześniej doświadczenie zdobywał m.in. w Deutsche Banku w dziale Polish Strategic Corporates oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest członkiem Rad Nadzorczych oraz komitetów audytu spółek notowanych na rynku regulowanym GPW oraz NewConnect, członkiem Rady Autoryzowanych Doradców (komitetu doradczego Zarządu GPW ds. rozwoju alternatywnego systemu obrotu) i ekspertem Business Centre Club ds. rynku kapitałowego.

Robert Litka jest dyrektorem finansowym z międzynarodowym doświadczeniem m.in. w branży biotechnologicznej. Nadzorował finanse spółek publicznych, takich jak Blirt S.A. i Mercor S.A. Karierę finansową rozpoczynał w firmach z „Wielkiej Czwórki” – Deloitte i PricewaterhouseCoopers. Nadzorował sprzedaż Blirt S.A. grupie QIAGEN (transakcję o wartości 250 mln zł), a w Mercor S.A. sprzedaż działu drzwi przeciwpożarowych do Assa Abloy za ponad 220 mln zł. Pełnił także funkcję dyrektora finansowego w Assa Abloy Mercor Doors oraz QIAGEN Gdańsk sp. z o.o. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Innowacyjne terapie dermatologiczne BRP

Spółka rozwija dwa kluczowe produkty – BRP-011 i BRP-007 – oparte na przebadanych substancjach, które wykazały już bezpieczeństwo u ludzi. BRP-011 ma potencjał, by stać się pierwszą terapią w swojej klasie we wskazaniu łysienie androgenowe. Z kolei BRP-007, dzięki unikalnemu mechanizmowi działania, może stać się istotnym lekiem do stosowania miejscowego w łuszczycy. Zarówno BRP-011, jak i BRP-007 są chronione udzielonymi patentami. Ochrona patentowa BRP-011 obejmuje kraje UE i Wielką Brytanię, z kolei BRP-007 – kraje UE, USA i Australię.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/vectors/praca-biznes-zorganizowa%C4%87-tabela-4166471/

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter