Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Aktualne wymagania i trendy na rynku surowców kosmetycznych
Obecnie rozwijający się przemysł kosmetyczny wymaga od dystrybutorów oraz producentów surowców stałego podążania za trendami. Równie ważne jest rozwiązywanie problemów technologicznych oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom rynku. Z pełną racją można przyznać, że firmy produkujące kosmetyki, poszukując surowców do swoich produktów, kierują się różnymi kryteriami, co uzależnione jest od polityki i założeń danej marki.

 

 

Jedną z grup, po które sięgają producenci i która zarazem jest bardzo ciekawa i kontrowersyjna są składniki aktywne. Ważne jest tutaj efektywne działanie, najlepiej poparte wynikami badań. Producenci i dostawcy kompleksów surowców oferują całą gamę składników aktywnych, począwszy od składników nawilżających, poprzez przeciwzmarszczkowe, łagodzące, sebostatyczne, wyszczuplające, aż po brązujące, wybielające, a także do pielęgnacji biustu. Na szczególną uwagę zasługują kompleksy składników aktywnych, których formulacje zostały tak stworzone, aby zarówno pod kątem technologicznym, jak i efektywności ułatwiały pracę technologom w przemyśle kosmetycznym. Kompleksy aktywne często  zawierają składniki takie jak: aminokwasy, hialuronian sodu, ceramidy, związki wapnia, kwasy AHA,  kwas mlekowy i jego sole, ekstrakty roślinne, elastynę, wyciągi z alg, polisacharydy, skwalan, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe, witaminy. Bardzo ciekawe są także składniki aktywne zamknięte w nośnikach, które działają jak promotory przenikania.

Inne produkty poszukiwane przez branżę kosmetyczną to: surowce modyfikujące reologię, konserwanty, łagodne surfaktanty, zagęstniki. Poza tym przemysł kosmetyków naturalnych poszukuje olejów, maseł, ekstraktów roślinnych, alg, mikronizowanych roślin i owoców. Surowce takie mają być wysokiej jakości, która często potwierdzona jest certyfikatem ECOCERT.

Warto wspomnieć także o surowcach peelingujących, a to głównie ze względu na nagonkę dotyczącą zakazu stosowania granulek polietylenowych w kosmetykach. Mikrogranulki polimerowe to nic innego jak tworzywa sztuczne, które wykonane są z polimerów syntetycznych lub zmodyfikowanych polimerów pochodzenia naturalnego. Ich wielkość wynosi zazwyczaj od 10 mikrometrów do jednego milimetra. Ze względu na wysoką trwałość granulek są one tak niebezpieczne dla środowiska. Korzystając z nich w produktach spłukiwalnych, przechodzą przez filtry w oczyszczalniach ścieków i trafiają do mórz i oceanów. Tam zwierzęta morskie, myląc je z planktonem, którym się żywią, zjadają je. Docelowo, trafiają też do naszych organizmów jako konsumentów zwierząt morskich. Dlatego dostawcy oferują całą gamę naturalnych zamienników granulek polietylenowych, które z powodzeniem można wykorzystać jako ścierniwa w peelingach.

Jedną z firm dostarczających surowce kosmetyczne jest IMPAG Chemicals Poland, a więcej o spółce opowiada Pani Joanna Strus, Junior Product Manager. – IMPAG Chemicals Poland sp. z o.o. to  dystrybutor surowców do przemysłu kosmetycznego, spożywczego i chemii gospodarczej. Ważnym filarem naszej firmy jest przemysł kosmetyczny. Skład szerokiej i różnorodnej oferty stanowią substancje aktywne do produkcji kosmetyków. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama surowców naturalnych. Dodatkowo w ofercie dostępne są również produkty funkcjonalne, takie jak łagodne środki powierzchniowo czynne (sarkozyniany, glutaminiany), modyfikatory reologii oraz naturalne peelingi. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem uznanych producentów, m.in.: BASF Care Creations, Bioepiderm, Chongqing Pellets, Cobiosa, EFP Biotek, Galactic, Lessonia, Rheolab, Schill+Seilacher, Sino Lion, TRI-K. W portfolio firmy znajdują się również surowce przeznaczone do zastosowania w sektorze chemii gospodarczej oraz myciu przemysłowym m.in.: dyspergatory, zagęstniki, surfaktanty, neutralizatory zapachu. IMPAG oferuje pełne wsparcie techniczne dla działów badawczo-rozwojowych, a także kompetentną obsługę handlowo-logistyczną.

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter