Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
POWIEDZ AAAaaa
Ruszają przygotowania do ogólnopolskiej inicjatywy studentów w walce z rakiem krwi. Rozpoczęła się rekrutacja liderów studenckiej akcji pod hasłem „Powiedz AAAaaa”. Fundacja DKMS Polska ogłasza nabór studentów studiów dziennych na wolontaryjnych organizatorów ogólnopolskiej rejestracji potencjalnych dawców szpiku, planowanej na początek grudnia.

 

 

Rekrutacja liderów trwa do 21 października włącznie. Fundacja zaprasza ludzi ambitnych, dobrze zorganizowanych, kreatywnych i mających świadomość idei dawstwa, do zgłaszania się, jako reprezentanci swoich uczelni do przysyłania aplikacji na liderów akcji. Wybrani studenci zostaną przeszkoleni przez Fundację DKMS Polska podczas warsztatów przygotowujących do tego, by akcję przeprowadzić w sposób odpowiedzialny i profesjonalny.

„Powiedz AAAaaa” to świeża odsłona projektu studenckiego opartego w innej niż dotychczasowa  („Studenci wspólnie przeciw białaczce” „Dwa wymazy i do bazy”) konwencji. Tym razem studenci będą realizowali wszystkie działania w ramach stażu w Fundacji DKMS Polska, jako Liderzy projektu. Do projektu zostanie włączonych 80 studentów reprezentujących 40 uczelni z całej Polski. Studenci będą mogli zaliczać niezwykłą przygodę pomagając ratować chorych na raka krwi, za którą dodatkowo otrzymają potwierdzenia odbycia stażu w Fundacji DKMS Polska.

W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentów z całej Polski, na uczelniach zarejestrowano ponad 64 000 potencjalnych Dawców, spośród których już ponad 130 podarowało potrzebującym Pacjentom szansę na życie. Nie byłoby to możliwe bez nieocenionego zaangażowania studentów, którzy takie akcje organizowali.

Wszystkie szczegóły dotyczące projektu dostępne na stronie: www.dkms.pl/student

Koniecznie dołącz do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/557556587731897/ 

Źródła

http://www.dkms.pl/pl

KOMENTARZE
Newsletter